KıbrısManşet

Polis uyuşturucuyu getirenin peşindeGüney Kıbrıs’tan henüz ismi belirlenemeyen bir şahıs aracılığı ile 100 gram uyuşturucu getirten Omar Alabed 3 gün poliste tutuklu kalacak

Uyuşturucu ithal ve tasarrufu suçundan Lefkoşa Kaza Mahkemesi Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkarılan 25 yaşındaki Omar Alabed’in ikamet ettiği evde mahkeme izni ile yapılan aramada 100 gram hintkeneviri ele geçirildi.
Soruşturmayı yürüten Polis Memuru Mehmet Sevinç, 7 Eylül Cuma gün Mahkemeye çıkarılan Omar Alabed’in Lefkoşa’da ikamet ettiği evinde mahkeme izni ile yapılan aramada 100 gram hintkeneviri türü madde olduğu inanılan uyuşturucu bulunduğunu söyledi. Aynı gün yani Cuma günü yapılan soruşturmada Alabed’in evinde bulunan uyuşturucu maddeyi henüz adı ve soyadı belirlenemeyen bir şahıs aracılığı ile Güney Kıbrıs’tan ithal ettirdiğini tespit ettiklerini belirten Sevinç, zanlının gönüllü ifade verdiğini de aktardı. 

Uyuşturucuyu Güneyden alan şahıs henüz tespit edilemedi

Zanlı Omar Alabed’in gönüllü ifadesinin henüz teyit ve tespitinin tamamlanamadığını kaydeden Sevinç, alınması gereken ifadeler olduğunu, ismi ve soy ismi belirlenemeyen şahsın tespit etmek için çalıştıklarını söyledi. Sevinç, zanlının serbest kalması halinde soruşturmaya etki edebileceğini belirterek, zanlı aleyhinde 3 gün tutukluluk talep etti.

 

3 gün poliste tutuklu kalacak

Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler, söz konusu suçun ciddi ve yaygın bir suç olduğunu aktararak, zanlının serbest kalması halinde tahkikatın selametine etki edebileceğini, bu nedenle Omar Alabed’in 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Eniz Orakcıoğlu

 

 

 

 

Başa dön tuşu