KıbrısManşet

Polis kayıtlardan yürüyor


Nijeryalı Walshak Augustine Ngok cinayetinin 6 zanlısının tutukluluk süreleri sekizer gün uzatıldı

Evrim KAMALI

Nijeryalı Walshak Augustine Ngok cinayeti zanlıları Ezeh Christopher (E-29-Nijerya), Ambrose Kelechi Onyeukwu (E-33-Nijerya), Nana Fosu Awoture Nkansah (E-30-Gana), Wayne Ayanda Moyo (E-26-Zimbabwe), Afamaefune Hanry Uwadibie (E-31-Nijerya), Amanda Nyambawe (K-22-Zimbabwe) dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren Müfettiş Muavini Cem Ozan, 19 Nisan’da saat 07.00’de Haspolat-Taşkent anayolunun bir buçuk kilometrelerinde Nijerya uyruklu Walshak Augustine Ngok’un cesedinin bulunduğunu belirtti.

Ozan, adli tıp uzmanı tarafından cesede yapılan otopside maktulun künt kafa travması, beyin kanamaları ve elle boğma (asfiksi) sonucu öldürüldüğünün belirlendiğini anımsattı.

Ozan, olayla ilgili yürütülen soruşturmada çevre ifadeleri doğrultusunda ve incelenen kamera görüntülerinde zanlılara ulaşıldığını kaydetti.

 

10 tanıktan ifade alındı

Cem Ozan, zanlıların üç günlük tutukluluk süresinde doktor kontrolünden geçirildiklerini ve 10 tanık ifadesi alındığını söyledi.

Ozan, iki ilçeden de kamera görüntüleri alındığını belirterek, bu süreçte maktulün kimliğinin belirlendiğini ve Nijerya’daki ailesine bildirildiğini kaydetti.

 

8 gün daha tutuklu kalacaklar

Gönüllü ifadelerin teyidinin devam ettiğini, zanlılardan toplam 7 gönüllü ifade alındığını söyleyen Ozan, kamera görüntülerinin incelenmeye devam edileceğini belirtti. Ozan, soruşşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 8 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 8 gün tutuklu kalmalarına emir verdi.
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı