Polis emarelerin peşinde - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Aralık 3, 2022
KıbrısManşet

Polis emarelerin peşinde

Lefkoşa’da Kashif Маhmооd’un kaçırılması olayı ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında polis, aradığı üçüncü zanlı Muhammad İrfan Ashraf’ı da tespit ederek mahkeme emri gereği tutukladı.  Zanlı dün yargıç huzuruna çıkarıldı

Evrim KAMALI  


Lefkoşa’da meydana gelen insan kaçırma, hırsızlık, şiddet tehdidi, darp ve soygun suçlarından tutuklanan Usman Ali, Hassan Raja ve Usman Ali Usman’nın suç ortağı olduğu düşünülen ve polisin aranan şahıslar listesinde olan zanlı Muhammad İrfan Ashraf dün Lefkoşa’da tespit edildi. Zanlı Muhammad İrfan Ashraf, aynı gün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Ali Aydoğanlı, zanlı Usman Ali ve Hassan Raja ile soy ismi henüz tespit edilemeyen Usman ile İrfan isimli kişilerin Kashif Маhmооd’u 30 Aralık 2019 tarihinde kaçırıp, Usman Ali’nin Haspolat’taki evine götürüp ellerini ve gözlerini bağlayıp şiddet uyguladıklarını kaydetti.

Polis memuru Ali Aydoğanlı, zanlıların daha sonra Kashif Маhmооd’un cep telefonunu, 50 TL’sini ve Pakistan pasaportunu aldıklarını belirtti.

Polis memuru Aydoğanlı, zanlıların, Kashif Маhmооd’u aynı gün İrfan isimli zanlıya ait araba ile Lefkoşa Girne Kapısı’nda Hassan Raja’ nın kaldığı eve götürerek 1 Ocak 2020 tarihine kadar alıkoyduklarını mahkemeye aktardı.

Polis memuru Ali Aydoğanlı, olayın polise 01 Ocak 2020 tarihinde polisin bilgisine geldiğini ve zanlılar Usman Ali ile Hassan Raja’nın tutuklandığını söyledi. Aranan zanlı Muhammad İrfan Ashraf’ın  ise 5 Ocak’ta tespit edilerek mahkeme emri gereği tutuklandığını söyleyen polis memuru Aydoğanlı, ancak zanlıya ait olan ve plakası henüz tespit edilemeyen arabanın halen arandığını söyledi.

Polis memuru Aydoğanlı, zanlının soruşturma maksatlı tutuklu kalmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Banu Soyer, zanlının 2 gün polis nezaretinde tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar