Kıbrıs

Öztürk: Detaylı Polis raporunu bekliyoruz


YDP Genel Başkan yardımcısı Av. Enver Öztürk, şeffaflık, dürüstlük ve hakkaniyetten bahseden ve bu ilkelere uyulmadığı gerekçesi ile 4’lü koalisyonu yıkan HP’nin, polis ön raporu sonrası sergilediği tavırın ibretlik olduğunu söyledi.

Öztürk’ün açıklaması şöyle:

 

“DETAYLI POLİS RAPORUNU BEKLİYORUZ”

Ülkemizi meşgul eden ve pek çok sorunun önüne geçen Özel İzinli Jet Krizi, Polis ön raporu ile yeni bir safhaya ulaşmıştır.

Rapordan da görüleceği üzere mesele sadece Ünal Üstel’in görevden alınması ile kapatılamayacak kadar büyüktür. Şeffaflık, dürüstlük ve hakkaniyetten bahseden ve bu ilkelere uyulmadığı gerekçesi ile 4’lü koalisyonu yıkan HP’nin, polis ön raporu sonrası sergilediği tavır ibretliktir. Sayın Özersay, Genelde tüm Bakanlar Kurulunun, özelde ise kendilerine ait Bakanlıkların ihmali konusunda ses çıkarmamakta ve toplumdan en azından bir özrü bile esirgemektedir. Bu toplum, çifte standartlı bu siyasetçi tiplerini asla unutmamalıdır.

Hükümetin UBP kandının ise artık bu saatten sonra iflah olması mümkün görünmemektedir. Görevden alınmaya çalışılan fakat orada kalmayı gururuna yediren bir Bakanın dediği gibi; “UBP’de artık vazo kırılmıştır”. Bundan sonrası UBP’nin kendi iç işidir. UBP’nin dışındaki partiler, UBP’de ki gelişmeleri balkondan çekirdek çitleyerek seyredecektir.

Partimiz konuyu yasal sürece taşımak için polisin hazırlayacağı detaylı raporu bekleyecektir. Hükümete tavsiyemiz; Konunun siyasi boyutunu araştırabilmek için, kendi istekleri ile mecliste araştırma komisyonu kurulmasının önünü açmalarıdır.

Saygılarımızla

Av. Enver Öztürk

Genel Başkan yardımcısı

 

 

 

 

 

 

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı