Sinema

Örümcek Adam Eve Dönüş Yok Filminde Olası Sürprizler
Marvel sinematik evreninin en önemli kahramanlarından biri olan Spider-Man, üçüncü filmiyle sevenlerine kavuşmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda ismi Spider-Man: No Away Home olarak açıklanan bu yeni filmde, oldukça etkili sürprizlerin yaşanması bekleniyor.  Özellikle Disney+ dizi ortaklığıyla birlikte evrenini dört koldan süper kahraman hikayeleriyle genişletmeye başlayan Marvel dünyasında Spider-Man’in yeri ve konumunun daha güçlü ve çoğu olay örgüsüne de müdahale edebilecek türden verimli olabileceği konuşuluyor. Üstelik dizinin gittikçe genişleyen oyuncu kadrosu da böyle bir ihtimalin hayli yüksek ve yerinde bir şekilde olabileceğinin göstergesi.
Örümcek Adam Eve Dönüş YokParalel Evrenler Açılacak Mı?

İki yıl önce Avengers: Endgame filmi sonrasında Sony ile Marvel stüdyolarının arası açılmış, karakterin haklarını elinde bulunduran Sony stüdyolarıyla Marvel anlaşmazlığını bozduğunu açıklamıştı. Fakat MCU geleceği açısından hayli önemli bir noktada yer edinen kahramanın bu konumu fanlar tarafından da tepki gördüğü için yeni bir anlaşmayla birlikte MCU’ya kısa sürede kavuşabilmişti. Bu noktada da başta DoctorStrange olmak üzere pek çok önemli Marvel karakterinin de yer alacağı konuşulan Spider-Man: No Away filminin önceki Spider-Man filmleriyle bir bağlantı içerisinde olup olmama ihtimali konuşulmaya başlandı. Keza Marvel’ın artık paralel evrenlere geçişe hazırlandığı, bu doğrultuda da önceki Spider-Man filmlerinden de beslenme ve o filmleri de evrene dahil etme ihtimalleri olduğu söyleniyor.

Gidişat Nasıl Olacak?

İlk iki Spider-Man filminin de yönetmenliğini yapan John Watts yönetiminde çekilen Spider-Man oyuncu kadrosu da sürprizlerle dolu. Özellikle TomHollland, yine örümcek kostümünü sırtına geçirdi ve bu yeni maceradaki konumuyla alakalı ser verip sır vermemeye devam ediyor. Bunun yanı sıra Zendaya’nın eşlik ettiği bu filmdeki kadro ise gittikçe genişliyor. Özellikle daha önce Sam Raimi’nin Spider-Man 2 filminde Doctor Octubus rolüne hayat veren AlfredMollina’nın da filme dahil olması, paralel evrenler ihtimalini ortaya attı. Fakat buna karşın Marvel’ın başındaki KevinFeige ise bu konulara dair yorumsuz kalmaya devam ediyor. Yeni açılacak olan 4. faz ve sonrasında gelecek maceralar üzerinden etkin bir yapıda ilerlemesi beklenilen Spider-Man: No Awat Home filmi için birçok gelişme ve detayın yaşanma ihtimali çok yüksek.

Tüm bunların yanı sıra Spider-Man: No Way Home yani Örümcek Adam Eve Dönüş Yok filmi pandemi dolayısıyla nasıl bir rota izleyeceği merak ediliyor. Son dönemlerde sinema izleme salonlarının akıbetindeki belirsizlik bu merak unsurunu pekiştiren etkenler arasında olmaya devam ederken,  17 Aralık 2021’de vizyon bulması beklenen filmin beyaz perde gösterimi sonrasında kısa bir zaman içerisinde Disney + ekranlarına da transfer olacağı düşünülüyor. Üstelik bu alanda gittikçe dijitalleşen bir seyirlik akışının verimli bir ortam da oluşturduğu söylenebilir.

Örümcek Adam Eve Dönüş Yok

Sonuç itibariyle Spider-Man öykülerinin öyle ya da böyle izleyiciyle uzun yıllar boyunca buluşmaya devam edeceği açık bir gerçek. Bu buluşmalardan alınacak olan sonuçların ise her zaman önemli bir noktada kalma ihtimali var. Bu sebepten de yenilenen evren düzeni ve daima üzerine koyduğu etkileşimlerle birlikte bu fantastik anlatının etkili bir seviye kurma ihtimali de çok yüksek. Bu sebepten dolayı da izlendikçe yeni dünyaların da kapılarını aralayan Spider-Man ve diğer Marvel öykülerindeki bütünleştirici gücün daima etkin, güncel ve  verimli kalarak ilerleme ihtimali de çok yüksek. Üstelik yenilikçi karakterler ve öykü düzeniyle bu oluşum sizleri gerçek dünya içerisinden de uzaklaştırabilecektir.

Başa dön tuşu