KıbrısManşet

“Önce tehdit edildim, sonra terk edildim”


Yaklaşık 20 gün önce, Lapta’da çalıştığı inşatta 8 metre yükseklikten düşerek, iki ayağı ve beli kırılan 46 yaşındaki Vesim Yıldız, dikkat çekici iddialarda bulundu

 

Kardelen GÖKSU

Lapta’da, 15 Ağustos’ta bir inşaattan 8 metre yükseklikten düşerek ağır yaralanan 46 yaşındaki Vesim Yıldız,  çalıştığı inşaat şirketinin kazayı ört pas edip, kendisinin tüm yasal haklarından mahrum ettiğini öne sürdü. Çalıştığı inşaat şirketinin kendisini başka bir inşaata götürüp çalıştırdığını iddia eden Yıldız, kazanın yaşandığı inşaatta hiçbir güvenlik önlemi alınmadığını da savundu.

 

Kimseye haber verilmedi

Kaza geçirdiği inşaattan apar topar Girne’de bir hastaneye götürüldüğünü söyleyen Yıldız, “Beni apar topar tanıdıkları bir ambulansa bindirerek Girne’de bir hastaneye götürdüler. Benim bilincimin kapalı olduğunu düşündüler herhalde ambulans görevlilerine 2 metreden düştüğümü söylediler. Oysa  ben 8 metreye yakın bir yükseklikten düştüm. Hastanede de apar topar iki ayağım alçıya alındıktan sonra tekrar tanıdıkları aracılığıyla ambulans ile Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet hastanesine getirildim. Ağustos ayının 15’inden bu yana hastanedeyim. Beni buraya atıp terk ettiler.” diyerek konuştu.

 

Tehdit edildim

Türkiye’den çalışmak için geldiğini söyleyen Yıldız, “İşverenime polise, Çalışma Dairesine, Sosyal Sigortalara, hakkımı alabileceğim ve savunabileceğim yerlere başvuracağımı söylediğimde, işverenden, ‘sigortanı iptal ederim, seni Türkiye’ye geri yollarım’ şeklinde tehditler aldığım. Şikayet üzerine Lapta Polis Karakolu’na gittiğimde Polis ‘böyle bir olaydan haberdar değiliz’ dedi. Kanıtlayabilmek için beni Girne’de götürdükleri hastaneye gittiğimde, hastanedekiler de olaydan habersiz olduklarını söylediler” dedi.

 

 Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı