KıbrısManşet

Ölüm tehdidine tutuklu yargılama


Ayrılma aşamasındaki eşine sistematik olarak şiddet uygulayan, onu öldüresiye döven ve polis tarafından tutuklandıktan sonra, ölüm tehditleri yağdıran Reşat Çollo’nun, kadını daha önce de benzer şekilde dövdüğü ortaya çıktı. Mahkeme  Çollo’nun tutuklu yargılanmasına karar verdi

Evrim KAMALI

Dikmen’de ayrılma aşamasında olduğu eşinin evine zorla girip darp suçu işleyen Reşat Çollo dün Girne’de mahkemeye çıkarıldı. Polis memuru Mustafa Güneş, zanlının 12 Haziran saat 21:30 sıralarında nefesinde 279 promil akol ile boşanma aşamasında olduğu eşi M.Ç.’nin Dikmen’de bulunan ikametgâhına gidip, mutfak kapısında sinekliği yırtıp, hasara uğratıp, izinsiz bir şekilde eve giriş yaptığını söyledi.

Güneş, zanlının iki eli ile eşinin boğazını sıktığını, saçlarını çekip darp ettiğini, “Bu evden gideceksin. Gitmezsen seni öldürürüm” diyerek tehdit ettiğini ifade etti. Müştekin evden kaçtığını, zanlının peşinden dışarı çıkıp hakaretler yağdırdığını ve eşine ait araca tekme atarak aynasını kırdığını ifade etti.

“Buradan çıkarsam onu öldüreceğim

Güneş, ihbar üzerine olay mahalline gidildiğini, müştekin yolda yalın ayak yürürken gördüklerini söyledi. Tutuklanan zanlının karakolda da “Buradan çıkarsam yarın sabah onu öldüreceğim” şeklinde sözler kullandığını kaydeden polis, ayrıca müşteki ile aralarında bir yıl öncesine dayanan başka olaylar olduğunu da söyledi.

 

Mahkemenin uzaklaştırma emrine uymadı

Güneş, zanlı hakkında daha önce eşine uyguladığı şiddetten dolayı mahkeme tarafından uzaklaştırma emri çıkarıldığını ancak zanlının buna riayet etmediğini ifade etti.

Zanlı ile müştekinin bir yıldır ayrı yaşadıklarını, boşanma davalarının sürdüğünü, daha önce de alkol tesiri altında eşine saldırdığını belirten Güneş, 2011-2012 yıllarına ait darp, kavga, rahatsızlık gibi suçlardan hakkında davalar açıldığını ve bu suçları da alkol tesiri altında işlediğini belirtti. Güneş, tüm olgular ışığında zanlının tutuklu yargılanmasını talep etti.

Avukatı tutuklu yargılamaya itiraz etti

Zanlı avukatı tutuklu yargı talebine itiraz etti. Teminat duruşması yapılırken, savunma zanlının çocuğunu görmek ve almak için eve gittiğini amacının eşini darp etmek olmadığını, hatta eşinin tahrik etmesi nedeniyle bu suçları işlediğini iddia etti.

Savunma, söz konusu evin zanlıya ait olduğunu da ifade ederek, kendi evine girdiğini söyledi. Polis memuru Güneş de boşanmanın henüz gerçekleşmediğini, bu nedenle evin halen her ikisine ait olduğunu, zanlının bir yıldır annesi ile yaşadığını söyledi. Savunma, zanlının tutuksuz yargılanmasını gerektirecek bir husus olmadığını, bir daha suç işlemeyeceğini ve teminata bağlanması halinde mahkemenin şartlarına yerine getireceğini belirterek, bu yönde ifade verecek ve zanlıya kefil olacak 3 tanık dinletti.

 

Benzer suçları nedeniyle tutuklu yargılanacak

Tanıkların dinlenmesinin ardından kararını açıklayan mahkeme, zanlının alkol tesiri altında benzer suçlar işlediğine vurgu yaparak tutuklu yargı kararı verdi. Mahkeme, zanlının 1 ay süreyle cezaevine gönderilmesine emir verdi.

 Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı