KıbrısManşet

Taşkeser 10 ay hapis yatacak


Lefkoşa’da Mayıs 2017’de sevgilisi S.P’ye fiziksel şiddet uygulayan ve döverek kalçasının kırılmasına neden oldan Özdinç Taşkeser aleyhindeki davanın kararı dün okundu

Evrim KAMALI

Lefkoşa’da 2017 yılında, kız arkadaşı Ş.P’yi ciddi şekilde döverek kalça kemiğinin kırılmasına neden olan ve Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “vahim zarar”, “ciddi darp” suçlarından yargılanan Özdinç Taşkeser, aleyhindeki davalardan suçlu bulunarak hapse mahkum edildi.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer huzurunda görüşülen davada sanık aleyhine mahkeme heyetinin oy birliği ile verdiği kararı Kıdemli Yargıç Hüdaverdi açıkladı.

Hüdaverdi, sanığın işlediği “vahim zarar” suçunun 7 yıla, ciddi darp suçunun 3 yıla kadar hapis cezası öngören çok ciddi suçlardan olduğunu belirtti.

Hüdaverdi, sanık Özdinç Taşkeser’in kıskançlık yüzünden kavga ettiği kız arkadaşının saçlarından tutup, havaya kaldırarak, dövüp, kalça kemiğinin kırılmasına neden olduğunu belirtti. Hüdaverdi, Ş.P’nin ameliyat olduğunu ve tedavisinin 6 hafta sürdüğünü ayrıca şikâyetini geri çektiğini ifade etti. Hüdaverdi, ağır ve vahim suçlarda kamu yararı dikkate alınarak, caydırıcı cezalar verilmesi gerektiğine değindi.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Hüdaverdi, sanığa oybirliği ile 10 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı