Mormenekşe’nin hüzünlü vedası - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Eylül 24, 2023
Spor

Mormenekşe’nin hüzünlü vedası

Mormenekşe’nin ve futbol sahalarının ‘İsmail Dayı’sı toprağa verildi

KULÜPTE TÖREN YAPILDI

İsmail Menevili için ilk tören, hayatını adadığı Mormenekşe Spor Kulübü önünde yapıldı. Törende futbolcular naşın başından hiç ayrılmayarak sahalarda kendilerini hiç yalnız bırakmayan İsmail Dayı’larına son görevlerini yapmış oldular


Tüm hayatını canı kadar sevdiği Mormenekşe Spor Kulübü’ne adayan ve tüm futbol camiasının yakından tanıyıp çok sevdiği, taraftarın ‘İsmail Dayı’sı (Menevili) son yolculuğuna uğurlandı.

İsmail Menevili için ilk tören hayatını adadığı Mormenekşe Spor Kulübü önünde yapıldı. Kalabalık bir topluluk önünde yapılan törende Mormenekşe Spor Kulübü futbolcuların naşın başından hiç ayrılmayarak sahalarda kendilerini hiç yalnız bırakmayan İsmail Dayı’larına son görevlerini yapmış oldular.

Heykeli stada dikilecek

Törende birer konuşma yapan kulüp asbaşkanı Hüseyin Ummanel, kulübün eski başkanlarından Hasan Kemal Sesigüzel, Hilmi Öztemiz, ve aile adına konuşan Bedia Balses Çeliker, İsmail Dayı’nın Mormenekşe sevdası ile hayatının 65 yılını kulübüne adadığını ve son nefesini verene kadar ağzından kulübünü hiç düşürmediği, bundan dolayı köylüsüne düşen en büyük görevin onun ismini yaşatmak olduğunu belirterek, kendisine verdikleri bir söz olan Cemal Balses Stadı’na heykelini dikeceklerini belirttiler.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar