Minik Aresler yarıştı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Diğer SporlarSpor

Minik Aresler yarıştı

Ares Spor Kulübü Yüzme Yaz Kurslarına katılan kursiyerlere yönelik yüzme yarışları yapıldı

Yüzme branşında ülkemizin en büyük ikinci kulübü olan Ares Spor Kulübü’nün her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği yüzme yaz kursları 8’inci haftayı tamamladı.


Her yıl yaz döneminde Lefkoşa’daki Atatürk Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilen yüzme yaz kurslarının 8’inci haftası tamamlanırken gerçekleşen kursiyer yarışlarına 150’ye yakın çocuk katıldı.

Tüm yıl boyunca yüzme kursu düzenleyen Ares Spor Kulübü’nün yaz döneminde gerçekleştirdiği kursiyer yarışları kick-board ve serbest stilde 25 metre üzerinden yapıldı.

Ares Spor Kulübü Başkanı Ahmet Özsoy yarışlar başlamadan önce yaptığı konuşmada tüm ailelere yüzme kursları için Ares’i tercih ettiklerinden dolayı teşekkür etti. Özsoy, her yıl düzenledikleri yüzme kurslarında, çocukların neşeli zaman geçirirken yüzmeyi öğrenmelerini ve ayrıca yüzme becerilerini de geliştirmelerini hedeflediklerine vurgu yaptı.

Çocukları yüzme seviyelerine göre gruplara ayırarak, biri su içinde biri su dışında olmak üzere her gruba iki eğitmen ile eğitim verdiklerini söyleyen Başkan Özsoy, yüzme becerisini geliştiren çocuklara ailelerinden alınan izinle kulüp lisansı çıkarttıklarını ve kulüp alt yapısında antrenmanlara başlattıklarını belirtti. Kursiyer olarak yüzmeye başlayan miniklerin aslında kulüp alt yapısını oluşturmaya aday sporcular olduğunu ve bu yüzden yüzme kurslarına yazda yoğunluk vermek suretiyle kış döneminde de ara vermediklerini hatırlatan Özsoy, tüm çocuklara başarılar diledi ve ardından yüzme yarışlarına geçirdi.

Kızlar-erkekler olmak üzere, kick-board ve serbest stilde gerçekleşen Ares kursiyer yarışlarında sporculara, su içerisinde lisanslı yüzücüler ve can kurtaranlar da eşlik etti. Yarışlar sonunda tüm çocuklara madalyalar verildi ve anı fotoğrafı çekildi.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar