Meta, Rus devlet medyasını kullanıcılara önermeyecek - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Haziran 8, 2023
Dünya

Meta, Rus devlet medyasını kullanıcılara önermeyecek

meta rusya yaptırım

Meta, Rusya devlet medyasının tüm Facebook ve Instagram kullanıcılarına önermeyi bıraktı.

Meta yöneticileri, hükümete bağlı Rus medyasının ana Facebook akışında sıralamasının düşürüldüğünü ve artık sosyal ağda herhangi bir yerde algoritmik olarak tavsiye edilmediğini söyledi.

Yöneticiler, Instagram’ın ayrıca Rus devlet medyasının tüm tavsiyelerini küresel olarak engelleme sürecinde olduğunu ve Rus hükümetinin etkisi altındaki satış noktalarına bağlantıların her iki uygulamada da etiketleneceğini de sözlerine ekledi.


 

Rus devlet medyasının kendi platformunda küresel olarak dağıtımını engellemek, Meta’nın ülkeye karşı sert bir tırmanışı ve belki de herhangi bir yerde devlet kontrolündeki medyaya karşı ilk kez böyle bir eylemde bulunuyor.

Facebook’un eski politika direktörü Katie Harbath, “Bunu resmi bir devlet medya kuruluşuna yapmak açısından emsalsiz, en azından bildiğim kadarıyla” dedi . ”

Muhabirlerle yaptığı görüşmede Meta’nın küresel ilişkiler başkanı Nick Clegg, Rusya’nın yerel internet servis sağlayıcıları aracılığıyla hizmetlerini kısmaya yönelik hamlesinin özellikle Facebook ve Instagram’da videoların oynatılmasını engellediğini söyledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar