Meliz için imza kampanyası başlatıldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Kasım 30, 2022
KıbrısManşet

Meliz için imza kampanyası başlatıldı

Meliz Akçal

Uzun zamandır kamuoyunu meşgul eden yasadışı kürtaj davasında karar açıklandı. Girne Ağır Ceza Mahkemesi zanlılardan 3’ü hakkında beraat, 3’ü aleyhinde ise hapis cezası verdi.

Mahkeme Ada Hospital sahipleri Dr.Mehmet Ali Tunçbilek ile eşi Dr. Verda Özkent Tunçbilek ile hemşire Okburan’ı yargılandıkları dörder davadan suçsuz bularak beraat ettirdi

Dr. Fahri Karagözlü, çocuk düşürmeye teşebbüs, hamileliği yasadışı sonlandırma ve çocuğun doğumunu gizleme davalarından suçlu bulunarak 5 yıl hapse mahkûm edildi


NARKOZCUYA 4, EBEYE 2 YIL:

Çocuk düşürmeye teşebbüs, hamileliği yasadışı sonlandırma davalarından suçlu bulunan Dr. Rasiha Serdaroğlu 4, Ebe Ayşegül İşbilen ise çocuk düşürmeye teşebbüs suçundan suçlu bulunarak 2 hapisle cezalandırıldı.

 

MELİZ İÇİN İMZA KAMPANYASI

 

“Yasa dışı kürtaj” davasında 5 aylık kürtaj olan Meliz Akçal’a verilen 9 aylık ceza için imza kampanası başlatıldı. change.org üzerinden başlatılan imza kampanyasında “Meliz için adalet” istendi.

Kampnay açıklamasında şöyle denildi: “Genç bir kadın, doğacak çocuğa bir gelecek veremeyeceğine inandığı ve kürtaj olduğu için hapisteyken, bunun üzerinden para kazananlar beraat edip zafer pozları veriyorlar. Daha kaç yasadışı is yaptıkları belli olmayanlar, suç dosyası kabarık olanlar dışarıda, hayatlarına devam edecek, medyanın hedef gösterdiği, günah keçisi yaptığı genç kadınsa tüm yapan ve yaptıranlar adına tekbaşına ceza çekecek. Bu mu adalet?”

İmza kampanyasına destek vermek için bu linke tıklayabilirsiniz: https://goo.gl/eqdUaA

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar