Mağusa fırsat tepti: 0-0

6 Ekim 2013 Pazar | 15:42
Mağusa fırsat tepti: 0-0
Kıbrıs Town Houses

Yer: Hamitköy

Hakemler: Osman Özpaşa (***), Mustafa Öztugay (***), Niyazi Nizam (***)
Hamitköy: Özgür (****), Mehmet Özkasnak (***) (Dk.79 Hasan (**)), Hamza (**), Kenan (**), Serkan (**), Hamdi (**), Yağış (**) (Dk.73 Ender (*)) (Dk.82 Mustafa (**)), Halil (**), Zeka (**), Kingsley (**), Allen (**)
Mağusa Türk Gücü: Fikri (**), Nasuh (**), Sami (***), Lawis (**), Cemal (**), Nurettin (**), Mehmet (**), Reşat (**), Konteh (*), Uğur (***), Osman (***) (Dk.89 Hakan (*))

K-Pet Süper Lig’in 2. haftasında Hamitköy ve Mağusa Türk Gücü 0-0 berabere kaldı.
İlk yarım saati orta saha mücadelesi olarak geçen karşılaşmada takımlar uzaktan şutlar denedi.
32. dakikada Hamitköy kontratağında defansın hatasından yararlanan Kingsley kaleci ile karşı karşıya kaldı.  Kalesinden zamanında çıkarak açıyı daraltan Fikri mutlak bir golü engelledi ve Kingsley topu auta attı
İlk yarı golsüz sona erdi
62. dakikada MTG’de kaleci ile karşı karşıya kalan Uğur’un vuruşunda Hamitköy kalecisi Özgür başarılı bir müdahale ile topu kurtardı.
71. dakikada Hamitköylü Mehmet Özkasnak ceza alanı içerisinde topu kalecinin üzerinden aşırttı ancak savunma meşin yuvarlağı çizgi üzerinden kornere gönderdi.
81. dakikada MTG atağında Sami çok güzel hareketlerle ceza sahasına girdi ve Hasan’ın müdahalesi ile yerde kaldı. Hakem Osman Özpaşa tereddütsüz penaltı noktasını gösterdi. Penaltı atışının başına geçen Konteh kötü bir vuruşla topu kaleci Özgür’e nişanladı ve Mağusa Türk Gücü kaçan penaltı ile galibiyeti kaçırdı.
Karşılaşma golsüz sona erdi.