Kaymaklı’dan “Esin”tiler: 5-2

0
Kıbrıs Town Houses

ESİN 4 GOL ATTI:

Küçük Kaymaklı’ya galibiyeti getiren golleri 8, 13 (penaltı), 15 ve 42. dakikada Esin, 67’de ise Bilal kaydetti. Doğan TB’nin gollerini ise 31’de Çağrı kendi kalesine ve 44’te Ahmet Saygı attı 

Yer: Şht. Hüseyin Ruso Stadı
Hakemler: Serkan Şimşek (*), Gökçen Öztürk (*), Evren Karademir (*)
Küçük Kaymaklı: Türkkan (**), Hüseyin (**), Mehmet (**), Bilal (***), Çağrı (**), Hamis (***), Derviş (***) (Dk.85 Çağlar (*)), Yasin Kurt (***), Debola (**)(Dk.46 Çağan(**)), Sabri (***), Esin (****) (Dk.80 Yasin Kansu (**))
Doğan TB: Okyanus (**), Mustafa (**), Raif (*) (Dk.46 Aydın (*)), Mehmet (**), Onurcan (*) (Dk.68 Beyit (*)), Thierry (**), Koral (**), Emin (*) (Dk.81 Ahmet (*)), Makusa (*), Ahmet (**), Kenan (**)
Goller: Dk.8-Dk. 13(penaltıdan)-Dk.15-Dk.42 Esin, Dk.67 Bilal (K.Kaymaklı) – Dk.31 Çağrı (kk), Dk.44 Ahmet Saygı (Doğan TB)

K-Pet Süper Lig’in 2. haftasında Küçük Kaymaklı, kendi sahasında konuk ettiği Doğan Türk Birliği’ni 5-2 mağlup etti. Esin’in 4 gol attığı karşılaşmada Kaymaklı’nın diğer golü Bilal’den geldi. Doğan TB’nin gollerini ise Çağrı kendi kalesine ve 44’te Ahmet Saygı kaydetti.
8. dakikada Debola’nın pasında Esin sağ çaprazdan düzgün bir vuruşla topu ağlarla buluşturdu: 1-0.
13. dakikada Thierry’nin müdahalesi ile Sabri yerde kaldı ve hakem Serkan Şimşek penaltı noktasını gösterdi. Topun başına geçen Esin klas bir vuruşla topu filelere gönderdi: 2-0.
15. dakikada sağ kanattan Yasin Kurt’un ortasında Esin kaleci Okyanus’tan önce davrandı ve topu kafayla ağlarla buluşturdu: 3-0.
31. dakikada Doğan’da Kenan’ın kullandığı serbest vuruşta Çağrı’nın ters vuruşunda top kendi kalesine gitti: 3-1
41. dakikada kale sahası içindeki Makusa’nın vuruşu direkten döndü ve pozisyonun devamında yine Makusa röveşata ile topu filelerle buluşturdu. Ancak hakem Serkan Şimşek tehlikeli hareket gerekçesi ile golü iptal etti.
42. dakikada Debola’nın pasında Esin skoru 4-1’e getiren golü kaydetti.
44. dakikada Ahmet Saygı kendi getirdiği topla ceza sahasına girdi ve düzgün bir vuruşla meşin yuvarlağı filelere gönderdi: 4-2.
67. dakikada Yasin Kurt’un kullandığı köşe vuruşuna savunmadan gelen Bilal’in kafa vuruşu ağlarla buluştu: 5-2.
Karşılaşma Kaymaklı’nın 5-2’lik galibiyeti ile sona erdi.