1 sana, 1 bana

0
20
1 sana

HER DEVREDE 1 GOL:

Sert esen rüzgar altında oynanan maçta, ilk devreyi rüzgarı arkasına alan Cihangir 1-0 önde tamamladı. Lefke ikinci devre beraberliği buldu ve 90 dakika 1-1 sona erdi. Hakemlerin bir Cihangir bir Lefke lehine verdiği kararlar ise takımları isyan ettirdi

Yer: Serdarlı 14 Ağustos Stadı
Hakemler: Fehim Dayı (*), Hakan Gök (*), Hüseyin Eyüpler (*)
Cihangir: Raif (**), Nazım (**), Mikail (**), Celal (*), Kaan (***), Yannick (**), Mete (*)(Dk. 57 Osman (**)), Chibuzor  (**), Fırat (**)(Dk. 85 Sezer), Can (**) (Dk. 70 Ali (*)), Hasan (**).
Lefke: Mehmet (**), Ali (**), Aykut (***), Salih (***), Cahit (***), Sherman (***), Arif Öztürk (***), Buğra (**) (Dk. 52 Kemal (**)), Yakup (**), Kasım (**), Smart (**).
Goller: Dk. 27 Celal (Cihangir), Dk. 58 Cahit (Lefke)

Cihangir’in saha zemininin bozuk olması nedeniyle ev sahibi olduğu maçta, Lefke’yi Serdarlı’da konuk etti ve rakibi ile 1-1 berabere kaldı.
Maçın ilk tehlikeli atağı Lefke’den geldi. Sağdan Buğra’nın serbest atıştan ortasında Salih Say ön direkte ayak içi ile topu kaleye gönderdi. Kaleci Raif’in tokatladığı topu savunma uzaklaştırdı.
13.dakikada Cihangir’den Chibuzor sağdan ceza sahasına girer girmez çok sert vurdu top yan kale direğinden oyun alanına döndü.
27.dakikada Chibuzor’un pasında Celal sağ taraftan ceza sahasına girdi yerden düzgün vurdu ve skoru 1-0 yaptı. İlk devre 1-0 Cihangir üstünlüğünde sona erdi.
İkinci devrenin ilk tehlikeli pozisyonu Chibuzar’un uzaktan şutu ile geldi. 55.dakikada Chibuzar’ın çok sert şutunda kaleci Mehmet topu uçarak tokatladı.
58.dakikada Cihangir kale sahası önünde oluşan karambolda Kasım topu Cahit’in önüne aktardı. Cahit tek vuruşla topu filelere gönderdi ve skor 1-1 oldu.
67.dakikada soldan kullanılan taç atışından gelen topu Kasım kafası ile aşırttı Sherman’ın kafa vuruşunda ise top direk dibinden auta çıktı.
Karşılaşmada başka gol olmadı ve 1-1’lik eşitlikle takımlar haftayı birer puan alarak tamamladı.


Serdarlı’da oynanan maçta ilk devre Lefke ikinci devre Cihangir rüzgara karşı mücadele ederken her iki devrede atılan karşılıklı gollerle maç 1-1 sona erdi

Fotoğraflar: Ahmet ÖZSOY