KıbrısManşet

“Lefke’ye giriş çıkışlar kontrollü olsun”Lefke ilçe sınırlarına girişlerin kontrollü olması için 13 muhtar İçişleri Bakanlığı’na dilekçe yaptı. Muhtarların imzalı dilekçesi bugün bakanlığa gönderilecek.

Gürsel KARAGÖZLÜ

Çin’in Vuhan kentinde 2019 yılında ortaya çıkan Kovid-19, Antarktika hariç tüm kıtalara yayıldı. Ülkemizde de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları nedeniyle 1 kişi hayatını kaybetti.

Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, ilçe halkının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalığından korunması amacıyla Lefke ilçe sınırlarına girişlerin kontrollü olması talebini içeren dilekçeyi konuşmak ve imzalamak üzere toplanıldı.

Lefke Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde Lefke Kaymakamı Sadi Güneş önderliğinde, Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya ve bölge muhtarlarıyla birlikte bir toplantı düzenledi. Toplantıya 13 muhtar katılırken sivil toplum örgütleri de destek verdi.

Toplantı sonrasında alınan kararda Lefke ilçesine giriş ve çıkışların kontrollü yapılması için 13 muhtarın ve Belediye Başkanı Aziz Kaya’nın imzaladığı dilekçe İçişleri Bakanlığı’na gönderiliyor.

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı