Manşet

Lefke Kurtuluş Şenlikleri’nin açılışı yapıldı

Gürsel KARAGÖZLÜ

Lefke Kurtuluş Şenlikleri başladı. Şenlikler 17 Ağustos’a kadar devam edecek.

 

Lefke’nin kurtuluşunun 44’üncü yıldönümü kapsamında düzenlenen şenlikler, Gemikonağı’nda bulunan festival alanında Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Lefke Milletvekili Salahi Şahiner ve Lefke Kaymakamı Sadi Güneş’in dün akşam kurdeleyi kesmesi ile başladı.

Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya yaptığı konuşmada, her yıl 16 Ağustos’ta bölgede düzenlenen şenliklerin bu yıl 10-17 Ağustos tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle gerçekleştirileceğini söyledi.

Konuşmanın ardından kurdelenin kesilmesi ile şenliklerin açılışı yapıldı.

Açılışın ardından Doğancı Kalkındırma Derneği (DOKAD), Lefke Belediyesi küçükler ve masterler folklor ekipleri birer gösteri yaptılar.

Açılışın ardından festivale katılan vatandaşlar stantları gezdi. Gecede, Nazım Ced ve Hüseyin Emel’den oluşan Kıbrıs Müzik Yolcuları grubu seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla bir de konser verdi.

Festival 17 Ağustos tarihine kadar devam edecek. Festivalde her akşam yerli ve yabancı müzik grupları sahne alacak. Şenlikler kapsamında gündüz ve gece çeşitli eğlence programlarının yanında birçok etkinlikler de düzenlenecek.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı