KıbrısManşet

Müdürün hesabı kabarık

Mağusa’daki UKCFA Tüp Bebek Merkezi’nde hesaplarda çıkan 4 milyon dolar açık ile ilgili polis yeni bilgilere ulaştı

 

 

Canan kaçmaz

Devrim DEMİR

Mağusa’da faaliyet gösteren UKCFA Tüp Bebek Limited direktörünün şikâyeti ile tutuklanan şirketin eski Finans Müdürü Mehmet Çetin Ataünal ve şirket sekreteri Canan Kaçmaz aleyhindeki soruşturma devam ediyor.

Alınan bir günlük tutukluluk süresinde, polis edindiği araştırmalarında Ataünal’ın hesaplarında şirket hesabına yatırması için verilen paraları kendi hesabına yatırdığı ortaya çıktı.

Para miktarı için polis soruşturması devam ederken, zanlılar ek tutukluluk talebi ile yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Mahkeme, soruşturmanın ciddiyetine dikkati çekerek zanlıların üçer gün daha poliste tutuklu kalmalarına karar verdi.

 

Ataünal’ın hesapları mercek altında

Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Amirliği’nde görevli polis memuru Mehmet Tunceli verdiği ifadesinde, 8 Ağustos’ta Dr. Halil İbrahim Tekin’in şubeye giderek, direktörü olduğu UKCFA Tüp Bebek Limited isimli iş yerinin hesaplarında açık tespit ettiğini belirterek, eski finans müdürü Mehmet Çetin Ataünal ve Canan Kaçmaz’dan şikâyetçi olduğunu anlattı.

Tunceli, zanlılar aleyhinde bir günlük tutukluluk süresi alındığını ve bu süre zarfında zanlı Ataünal’ın banka hesaplarının incelenmeye başladığını kaydetti

Yapılan ilk incelemelerde, zanlı Mehmet Çetin Ataünal’ın hesaplarında şirket adına yatırması için verilen paraları kendi hesabına yatırdığının ortaya çıktığını belirtti.

 

Kaçmaz’ın haberi var

Soruşturmayı yürüten polis memuru, Ataünal’ın hesabına yatırdığı paralarla ilgili zanlı Canan Kaçmaz’ın bilgisi olduğunu bu yönde makul şüphe verdiğini ifade etti.

Tunceli, net miktar için hesaplamaların devam ettiğini belirterek zanlıların serbest kalması halinde soruşturmaya etki edebileceklerine dikkati çekti.

Alınması gereken ifadeler ve beklenen banka dökümleri olduğunu kaydeden Tunceli, zanlıların üçer gün daha poliste tutuklu kalmalarını talep etti.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı