Kuyt: Messi'de benim gibi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Haziran 13, 2024
Spor

Kuyt: Messi’de benim gibi

Kuyt: Messi'de benim gibi

Fenerbahçe’de son haftaların en çok eleştiri alan oyuncusu olan Dirk Kuyt, BATE Borisov maçı sonrası açıklamalarda bulundu.
Hollandalı yıldız, 10 kişi kalmalarına rağmen rakipleri önünde çok iyi mücadele ettiklerini belirtirken, "Bu maç öncesi tüm oyuncular birbirimize söz vermiştik. Ne olursa olsun sonuna kadar savaşacağız, konsantrasyonu elden hiç bırakmayacağız diye. Bu sözümüzü tuttuk” ifadelerini kullandı.

Taraftarın son dönemlerde performansına gösterdiği tepkiyi haklı bulan Kuyt, "Futbol hayat gibi. Bazen iyi, bazen kötü olabiliyorsunuz. Son maçlarda normalin altında oynadığımı kabul ediyorum. Ancak Aykut hoca bana bu sıkıntılı süreçte çok destek verdi. İlk aylarımda iyi maçlar çıkarmama rağmen sonra bir düşüş içine girdim. Nedenini bilmiyorum. Sonuç olarak ben de insanım. Bu iniş çıkışları doğal karşılamak lazım. BATE maçında iyi olduğumu düşünüyorum. Bu performansımı daha da yukarıya çekmek için daha çok çalışacağım. Fenerbahçe taraftarına buradan söz veriyorum; sezonun sonuna kadar bu takımın en önemli parçalarından biri olacağım” diye konuştu.


MESSI DE PENALTI KAÇIRIYOR

Sivasspor maçında kaçırdığı penaltıyı da yorumlayan Hollandalı oyuncu, "Daha önce Liverpool’da ve Hollanda Milli Takımı’nda yıllarca penaltı kullandım, kaçırmadım. Futbol bu. Ben o penaltıyı kaçırdığım zaman taraftarlardan daha çok üzüldüm. Ama taraftar şunu unutmamalı; Messi bile bazen penaltı atamıyor” dedi.

TRANSFERLER ŞAŞIRTMIYOR

Kuyt, yakın arkadaşı Wesley Sneijder ile artık çok büyük bir rakip olduklarını da sözlerine ekledi. Hollandalı oyuncu, "Transferinden önce sık sık görüştük. Benim bu transferde etkim var mı bilemiyorum? Bu onun kararıydı. Sneijder benim çok yakın arkadaşım ama artık en ciddi rakibim” ifadesini kullandı. Galatasaray’ın yaptığı flaş transferleri değerlendiren Kuyt, "Son dönemde Türkiye’ye gelen büyük isimler var. Bunlara şaşırmıyorum. Türkiye gelişen ve büyüyen bir futbol ülkesi. Yeni stadyumlar, dolu tribünler. Bunlar güzel gelişmeler. Türkiye artık büyük bir futbol ülkesi" diye konuştu

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar