KTOEÖS öğretmenlere online eğitim çağrısı yaptı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

KTOEÖS öğretmenlere online eğitim çağrısı yaptı

KTOEÖS öğretmenlere online eğitim çağrısı yaptı ve eylem başlığı ile duyuru yayınlarken, Eğitim Bakanlığı Bakanlar Kurulu kararı doğrultusunda saat 08.00 itibarı ile ders zilini çaldı.

Bakanlar Kurulu kararı ile 12.sınıfların bugün okullarda yüz yüze eğitime başlayacağı duyurulmuştu.


Ancak öğretmen sendikaları Eğitim Bakanının daha önce yaptığı “aşı olmadan yüz yüze eğitim başlamayacak” açıklamasını hatırlatarak öğretmenlere aşı yapılmadan mevcut koşullarda yüz yüze eğitime başlanmasına karşı çıkmıştı.

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası dün öğretmenlere yüz yüze eğitime başlamama çağrısı yaptı ve online eğitime devam duyurusu yayınladı.

“BAKANLAR KURULU KARARI”

Bakanlar Kurulu geçtiğimiz Cuma günkü toplantısında 12’nci sınıflarda seyreltilmiş yüz yüze eğitimin başlaması kararını almıştı. Bakanlar Kurulu kararı şöyle:

”Devlet ve özel okullarda, tüm okul öncesi, ilk ve orta eğitimin (12. Sınıflar hariç) (dershane, etüt, özel dersler ve kurs faaliyetleri de dahil) çevrim içi (online) olarak 02 Nisan 2021 tarihine kadar devam etmesi uygun görülmüştür.

Okulların antijen testleri ile taramaları gerçekleştirilecektir. Ayrıca okullarda uygulanacak kurallar belirlenmektedir.

Bu çalışmalar kapsamında 29 Mart 2021 tarihinde (bugün) okulların 12. Sınıflarının açılabilmesi amacıyla 26 Mart 2021 tarihinde 12. Sınıf öğretmenlerine ve okul çalışanlarına tarama testi yapılacaktır. 29 Mart 2021 tarihinde okulların 12. Sınıfları açılıp öğrenciler taranacaktır.”

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar