Korkunç cinayet - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
KıbrısManşet

Korkunç cinayet

nigar tevfik erhalk

Doğancılı İbrahim Erhalk (61), dün akşam saat 18:00 sıralarında evde yalnız olduğu eşi Nigar Tevfik Erhalk’ı (52) av tüfeğiyle vurarak öldürdü

 

ibrahim erhalk


 

 

VURUP HASTANEYİ ARADI: İbrahim Erhalk, bir süredir boşanma aşamasında olduğu eşi Nigar Tevfik Erhalk’ı av tüfeğiyle vurduktan sonra hastaneyi arayarak  “eşimi vurdum” deyip telefonu kapattı. Polis ve sağlık ekibi eve ulaştığında kadını öldü olarak buldu

 

OLAY YERİNDE İFADE VERDİ: Eve giden polise teslim olan İbrahim Erhalk, ilk ifadesini de olay yerinde verdi. Erhalk’ın ifadesinde “Karımı ben öldürdüm. Cezama razıyım” dediği öğrenildi

 

ÇOCUĞU İNGİLTERE’YE GÖNDERDİ: Yaşamlarını İngiltere’de sürdüren İbrahim-Nigar Erhalk çifti 10 gün önce Kıbrıs’a geldi. Doğancı’daki evlerinde kalan çiftin 2 gün önce 10 yaşlarındaki oğullarını İngiltere’ye geri gönderdiği öğrenildi

 

 

Gürsel KARAGÖZLÜ

Doğancı’da dün saat 18.00 sıralarında yaşanan olayda, 61 yaşındaki İbrahim Erhalk, av tüfeği ile 52 yaşındaki eşi Nigar Tevfik Erhalk’ı vurarak öldürdü. Nigar Tevfik Erhalk olay yerinde yaşamını yitirdi.

 

Hastaneyi aradı

Olay yerinden edinilen bilgiye göre İbrahim Erhalk, eşini vurduktan 10 dakika sonra Cengiz Topel Hastanesi’ni arayarak, “Karımı vurdum” deyip telefonu kapattı. Hastane yetkilileri polise haber verdi.

 

Olay yerinde öldü

Polis ile sağlık ekipleri İbrahim-Nigar Erhalk’ın Doğancı’daki evine gidince, kadının kanlar içindeki cesedi ile karşılaştı. Eşini av tüfeğiyle öldüren İbrahim Erhalk, polise teslim oldu.

 

İlk ifadesini evde verdi

İbrahim Erhalk, polise ilk ifadesini olay yerinde verdi. Erhalk’ın “Eşimi ben vurdum. Pişman değilim, cezama razıyım” dediği öğrenildi. Olay yerinde yaklaşık 1 saat süren ifadenin ardından İbrahim Erhalk, tutuklanarak Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne götürüldü.

 

Ayrılma aşamasındaydılar

İbrahim-Nigar Erhalk çiftinin bir süredir anlaşarak ayrılmak için konuştuğu, çiftin artık ayrılma aşamasına geldiği öğrenildi. İngiltere’den 10 gün önce Doğancı’daki evlerine gelen çift, köyde sakin ve kendi halinde insanlar olarak biliniyordu.

 

Köylü şokta

Cinayetin duyulmasının ardından köylüler, İbrahim-Nigar Erhalk çiftinin evinin olduğu bölgeye akın etti. Havadis’e konuşan bir köylü, “İbrahim amca sakin ve kendi halinde biriydi. Her zaman bize ailemizle iyi geçinmeyi nasihat ederdi. Duyunca inanamadım. Bütün köy şokta” dedi.

elye cinayet

 

Malını devretti

Bu arada eşiyle ayrılma aşamasında olan İbrahim Erhalk’ın kısa süre önce bütün mal varlığını üç çocuğuna devrettiği öne sürüldü. İbrahim Erhalk’ın ayrıca 2 gün önce yanlarında olan küçük oğlunu İngiltere’ye gönderdiği de iddia edildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar