KıbrısManşet

Korkmazhan: Kolan hastanesini kurtarma operasyonu mu?Sol Hareket adına açıklama yapan Abdullah Korkmazhan, hükümetin  Kolan Hastanesi’ni satın alacak olmasına yönelik eleştiri yaparak, iddialarda bulundu.
Korkmazhan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:“5 aydır Pandemi hastanesi yapacağını söyleyen Hükümet edenler, bunun yerine daha önce “rutin sevkler” için 2 Milyon 101 bin TL ödenen Kolan Hastanesini satın alacaklarını açıkladı.

Pek çoğumuz “Pandemi hastanesi olsun da gerekirse Kolan’ı satın alarak olsun” diyebilir. Ancak tam da bunun denmesi için bunca zaman ayak sürümüş olamazlar mı?

Söz konusu olan Pandemi hastanesi ardına saklanan bir kurtarma operasyonu veya kıyak mı? Üstelik bu hastane daha önce bir kaç kez satılığa çıkmasına rağmen kimse almadı! Kolan hastanesinin ne kadara satın alınacağı ve bir Pandemi hastanesi yapımının ne kadara mal olacağı konusunda açıklama yapılmalıdır!

Son ve önemli bir not: Kolan Hastanesinin sahibi İstanbul Kolan Hukuk Bürosu ve Kolan Hastaneler Gurubunun Yönetim Kurulu Başkanı, 2018 AKP Ağrı Milletvekili Adayı Av Mehmet Nedim Kolan..”

Açıklama Şöyle:

Açıklama Talep Ediyoruz!

UBP-HP hükümeti 5 aydır Pandemi hastanesi yapacağını söylemekte, ancak halen projesini bile hazırlanmamıştır. Maliye Bakanı Sn Amcaoğlu geçtiğimiz gün bunun yerine daha önce “rutin sevkler” için 2 Milyon 101 bin TL ödenen Kolan Hastanesi’ni Pandemi hastanesi olarak kullanmak için satın alacaklarını açıkladı

“Pandemi hastanesi olsun da gerekirse Kolan’ı satın alarak olsun” denilebilir. Ancak bazı soruların cevaplanması gerekmektedir.

Kolan hastenesinin sürekli zarar ettiği ve daha önce satılığa çıkmasına rağmen kimsenin almadığı doğrumudur? Hastanenin kurtarılması için devlet ile hasta sevki ve hizmet alımı anlaşması imzalandığı, bu anlaşma çerçevesinde hastaneye Milyonlarca TL aktarıldığı doğrumudur?

Kolan Hastanesinin sahibi İstanbul Kolan Hukuk Bürosu ve Kolan Hastaneler Gurubunun Yönetim Kurulu Başkanı, 2018 AKP Ağrı Milletvekili Adayı Av Mehmet Nedim Kolan’ın hastaneyi uzun süredir devlete satmak istediği doğrumudur? Söz konusu olan Pandemi hastanesi ardına saklanan bir kurtarma operasyonu veya kıyakmıdır? Bu kadar zamandır kaynak olmasına rağmen Pandemi hastanesinin yapılmaması ve bu konuda UBP-HP hükümetinin ayak sürmesinin nedeni Kolan hastanesi ile yapılan gizli anlaşmamıdır?

Tüm bu sorular hakkında ve Kolan hastanesinin ne kadara satın alınacağı ve bir Pandemi hastanesi yapımının ne kadara mal olacağı konusunda açıklama yapılmalıdır!

 

Saygılarımla,

Sol Hareket adına

Abdullah Korkmazhan

Başa dön tuşu