KKTC’den, Anadolu Efes’e - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Spor

KKTC’den, Anadolu Efes’e

2010 yılında beğenilerek Anadolu Efes altyapısına alınan Sudan asıllı ancak KKTC vatandaşı olan Muhaymin, küçük takımda ve Doğa Koleji’nde sergilediği performansla göz dolduruyor

Muhaymin son olarak Anadolu Efes küçük takımında yer alarak takımının birinci olmasını sağlarken, Doğa Koleji ile de Türkiye İlkokullararası Basketbol Şampiyonası finallerinde oynayacak


Tonguç KOTAK

Anadolu Efes, Erten Gazi’den önce Sudan asıllı ancak KKTC’de doğan Muhaymin Mustafa’ya da gözü gibi bakıyor.
Mavi-beyazlıların, KKTC’de bulup 2010 yılından bu yana İstanbul’da hem okutup hem de altyapıdaki takımlarında oynattığı Muhaymin Mustafa dikkatleri üzerine çekmeye başladı.

KKTC’den, İstanbul’a
Sudan kökenli ama KKTC doğumlu Muhaymin Mustafa, Anadolu Efes tarafından KKTC’den getirilerek İstanbul’a yerleşmelerinin ardından hem altyapı hem de kulübün okulunda oynayarak dikkatleri çekmeye devam ediyor.
Profesyonel basketbolcu olma hayalleri kuran, hayat hikayeleri Sudan’dan Kıbrıs’a, oradan da İstanbul’a uzanmış Muhaymin 12 yaşında, Efes İlk Adım Basketbol Okulları sayesinde keşfedildi.
Doğa Koleji’nde okuyan Muhaymin bir yandan okuldaki dersleri aksatmamaları, bir yandan Anadolu Efes’in idmanlarına katılıyor.

Muhaymin göz kamaştırıyor
Anadolu Efes, Küçük Erkekler Ligi Final Grubu’nda geçtiğimiz hafta Darüşşafaka ile karşılaştı.
KKTC’li Muhaymin de bu maçta Anadolu Efes forması giydi ve takımı maçı 63-56 kazanırken 13 sayı, 1 ribaund, 1 top çalma, 1 asist ile oynayarak maçın yıldızı oldu.
Muhaymin ayrıca kadrosunu 1999 doğumlu Efes Pilsen Minik Takımı oyuncularının oluşturduğu Doğa Koleji ile Eskişehir’de düzenlenen İlkokullar Basketbol Birinciliğinde de yer aldı. KKTC’li yıldız takımının final maçında Mersin Çağ Koleji’ni 66-55 yendiği maçta ise 5 sayı ile oynadı.
Aynı zamanda İstanbul Şampiyonu unvanı da bulunan ve yarı finallerde yenilgi yüzü görmeyen Muhaymin’li Doğa Koleji bu galibiyetin ardından 1-5 Haziran tarihlerinde Sivas’ta düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’na gitmeye hak kazandı.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar