Yiğitcan eğitimde de birinci - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 28, 2024
Spor

Yiğitcan eğitimde de birinci

Yiğitcan eğitimde de birinci

YDÜ BESYO-Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi olan Yiğitcan geçtiğimiz dönem okulda göstermiş olduğu başarısıyla 3.69 derecelik ortalama yaparak YDÜ tarafından “Yüksek Şeref Belgesi”ne layık görülürken aynı zamanda bölümünde de sınıf birincisi olmayı başardı

Atletizmde ise haftada 6 gün ve 3’er saatten oluşan 3 haftalık zorlu bir antrenman programından geçen Yiğitcan, ilk olarak nisan-mayıs aylarında gerçekleşecek olan KKTC ve Türkiye Üniversiteler Şampiyonası ile Kulüpler Şampiyonası’na hazırlanıyor


Okan KARADEMİR

Ülkemizde son dönemlerde yetişen en başarılı sprinter olan rekortmen milli atletimiz Yiğitcan Hekimoğlu atletizmde gösterdiği başarıyı eğitiminde de göstermeye devam ediyor.
Yakın Doğu Üniversitesi BESYO-Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü 2. sınıf öğrencisi olan Yiğitcan, yoğun tempoda devam ettirdiği atletizm çalışmaları yanında eğitimini de aynı tempoda başarılı bir şekilde yürütüyor.
Yiğitcan Hekimoğlu, geçtiğimiz dönem okulda göstermiş olduğu başarısıyla 3.69 derecelik ortalama yaparak Yakın Doğu Üniversitesi tarafından “Yüksek Şeref Belgesi”ne layık görülürken aynı zamanda bölümünde de sınıf birincisi olmayı başardı.

Üniversiteler şampiyonalarına hazırlanıyor
Tecrübeli antrenör Celal Keleş nezaretinde atletizm çalışmalarını sürdüren Yiğitcan Hekimoğlu’nun şu anda ki ilk hazırlıkları üniversiteler ve kulüpler şampiyonaları.
Başarılı atlet ilk olarak nisan-mayıs aylarında gerçekleşecek olan KKTC ve Türkiye Üniversiteler Şampiyonası ile Kulüpler Şampiyonası’na çok yoğun tempoda hazırlanıyor.
Haftada 6 gün ve 3’er saatten oluşan 3 haftalık zorlu programın ilk haftasını tamamlayan Yiğitcan 2 hafta daha yorucu bir çalışma programından geçecek.

En büyük hedef Universiade barajlarını geçmek
Yiğitcan Hekimoğlu’nun bu sezonki en büyük hedefi Universiade (Dünya Spor Oyunları) barajlarını geçmek.
Yoğun bir şekilde önündeki yarışlara hazırlanan Yiğitcan, 10.45 saniyelik 100 metre ve 21.00 saniyelik 200 metre Universiade barajlarını geçmeye çalışacak.
Yiğitcan aynı zamanda bu yarışlarda elde edeceği derecelerle en iyi şekilde 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası ve 2013 Akdeniz Oyunları’na hazırlanacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar