Kaymaklı'ya rekor ceza! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Spor

Kaymaklı’ya rekor ceza!

Kaymaklı'ya rekor ceza!

Kıbrıs Kupası çeyrek finalinde Lefkoşa Şehit Hüseyin Ruso Stadı’nda Küçük Kaymaklı ile Yenicami arasında oynanan ve Yenicami’nin 1-0 üstünlüğüyle tamamlanan karşılaşmada Kaymaklı taraftarlarının neden oldukları saha olaylarından dolayı, KTFF Yönetim Kurulu yeşil-siyahlılara 2 maç saha kapatma ve 5 bin TL’lik (Beş Bin Türk Lirası) rekor para cezası kesti

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF), Telsim Süper Lig’in başkent ekiplerinden Küçük Kaymaklı’ya kupa maçında yaşanan saha olayları nedeniyle ceza yağdırdı.
Kıbrıs Kupası çeyrek finalinde Lefkoşa Şehit Hüseyin Ruso Stadı’nda Küçük Kaymaklı ile Yenicami arasında oynanan ve Yenicami’nin 1-0 üstünlüğüyle tamamlanan karşılaşmada Kaymaklı taraftarlarının neden oldukları saha olaylarından dolayı, KTFF Yönetim Kurulu yeşil-siyahlılara 2 maç saha kapatma ve 5 bin TL’lik (Beş Bin Türk Lirası) rekor para cezası kesti.
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklama şöyle: “KTFF Yönetim Kurulu’nun 21 Mart 2013 tarih ve YK-48/2012-2013 sayılı genelge ile kurulumuza gönderdiği sevk yazısındaki konuya ilişkin olarak yapılan değerlendirmede, hakem ve gözlemci raporları, müsabakada çıkan olayları resimleyen fotoğraflar ve sahaya fırlatılan yabancı maddelerden oluşan deliller incelendikten sonra taraftarlarının disiplin talimatının 53. maddesinin 1(a) ve 1 (b) bendine aykırı davrandıkları tespit edilen K.Kaymaklı TSK’ne yine aynı maddenin 3. fıkrası uyarınca 2 maç saha kapatma cezası ile birlikte 5 bin TL (Beş Bin Türk Lirası) para cezası verilmesine oy birliğiyle karar verilmiştir. İşbu cezaya hükmedilirken ayrıca, Disiplin Talimatının 50. maddesinin 2. fıkrasındaki düzenlemeye aykırı davranışta bulunulduğu da dikkate alınmıştır.”


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar