KıbrısManşet

Kızın kalça kemiğini kırdı


Kendisinden ayrılmak isteyen kız arkadaşı ile konuşmak için evine giden Özdinç Taşkeser, kızı öldüresiye dövdü

Devrim DEMİR 

Uzun süredir kız arkadaşı Ş.P. ile arası açık olan Özdinç Taşkeser, dün sabaha yakın kız arkadaşının kalmakta olduğu yurda gitti.

Ş.P.’den ret yanıtı alan Özdinç Taşkeser, öfkesine yenik düşerek kız arkadaşını ciddi şekilde darp ettikten sonra yete savurarak sağ kalça kemiğinin kırılmasına neden oldu.

Ş.P.’nin şikâyeti üzerine dün sabah gözaltlına alınan Taşkeser, yapılan sorgulamada işlediği suçu itiraf etti.

Taşkeser aleyhindeki soruşturma tamamlanırken, dün teminat talebiyle Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, Özdinç Taşkeser’in davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak 5 bin TL nakdi, KKTC vatandaşı 1 kişinin imza edeceği 30 bin TL’lik kefalet senedi imza ederek serbest kalmasına karar verdi.

Vahim zarar ve ciddi darptan yargılanacak

Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube’de görevli polis memuru Umut Kulle mahkemede verdiği ifadede Özdinç Taşkeser’in “vahim zarar”  ve “ciddi darp” suçlarından tutuklandığını anlattı.

Polis memuru Umut Kulle, zanlının kendisinden ayrılmak isteyen kız arkadaşının kalmakta olduğu öğrenci yurduna saat 03.20 sıralarında gittiğini ve ret cevabı alması üzerine Ş.P. isimli kadını ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

Kulle, kavga esnasında Ş.P.’nin yere düşerek sağ kalça kemiğinin kırıldığını ifade etti. Soruşturmanın tamamlandığını kaydeden Kulle, zanlının yargılanıncaya kadar uygun bir teminata bağlanması talebinde bulundu.


Etiketler

Benzer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı