Eğitim

KİÜ öğrencileri, Kıbrıs’a yabancılık çekmeyecek

Kıbrıs İlim Üniversitesi 2018-2019 akademik yılına başladı… Kıbrıs İlim Üniversitesi (KİÜ) Oryantasyon Programı çerçevesinde düzenlenen  bilgilendirme seminerleri ve etkinlikler ile  yeni döneme başladı.

Oryantasyon Programı, KİÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Bülent Göksel’in yaptığı açılış konuşması ile 2018-2019 Akademik yılı başladı. Rektör konuşmasının ardından sözü alan KİÜ Mütevelli Heyet Başkanı Selman Arslanbaş ise, yeni dönem yatırımları ve planlanan değişim programları hakkında bilgi verdi.

 

“Öğrenciler ödüllendirilecek”

Öğrencilerin sosyal sorumluluk projelerinde, kulüp faaliyetlerinde ve proje çalışmalarında yer almasının önemine değinen Arslanbaş, başarılı öğrencilerin ödüllendirileceğini, uluslararası değişim programlarında yer alacaklarını ifade etti. Yeni dönemde ses getirecek çalışmalara ve yeniliklere imza atacaklarını dile getiren Arslanbaş, öğrencilerin KİÜ ailesinin bir parçası olmaktan gurur duyacakları bir üniversite ortamı yaratmak için yatırımların devam edeceğini vurguladı. Oryantasyon etkinliği, Fakülte Dekanlıkları ile Yüksekokul ve Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerinin kendi öğrencileri ile tanışması ve bölümler hakkında bilgi vermesi ile devam etti.

 

Çözüm Masası ile hiçbir sorun çözümsüz kalmıyor

İdari birimlerin öğrenciler ile ilgili süreçler hakkında bilgi verdiği bilgilendirme sunumları ile programa devam edildi. Kampüs bahçesinde oluşturulan ve öğrencilerin her konuda görüş ve geri bildirimlerini iletebilecekleri, KİÜ yetkililerinden ve Öğrenci Konseyi’nden oluşan çözüm masasında öğrencilerin kulüp seçimleri ve spor takımları ile ilgili  kayıtları alınarak yeni dönem hazırlıkları tamamlandı.

KİÜ öğrencileri, Kıbrıs’a yabancılık çekmeyecek

KİÜ’dan yapılan açıklamada, Oryantasyon Programı’nın, yeni dönem öğrencilerine Kuzey Kıbrıs ve kültürünü tanıtmaya,  adaya uyumu sağlamalarını kolaylaştırmaya yönelik planlanan geziler ile süreceği kaydedildi.

Tanıtım gezileri, 13 Ekim Cumartesi günü düzenlenecek olan Lefkoşa-Girne turu ile 20 Ekim ile günü düzenlenecek olan Salamis-Mağusa turuyla devam edecek.

Oryantasyon programı, Ekim ayı içinde gerçekleşecek Adaya Uyum Bilgilendirme Semineri ve Hoş Geldiniz Partisi ile sona erecek.

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı