Kıbrıs

“Kışta böyleyse yazda ne olur”Lefkoşa’nın Çağlayan bölgesinde yaşayan Emine Şadanoğlu, 712 TL gelen su faturasına isyan etti. Şadanoğlu, 3 tanker suya denk gelen miktarı tüketmelerinin imkansız olduğunu savundu

emine şadanoğlu

Lefkoşa’nın Çağlayan bölgesinde Şair Nedim Sokak’ta oturan ve yatağa bağımlı yaşayan Emine Şadanoğlu, Ocak ayında gelen 712,47 TL’lik su faturasına isyan etti.

Önceki aylarda 100 ile 150 TL arasında su faturası ödediklerini vurgulayan Şadanoğlu, bu kadar su kullanmış olamayacaklarını ve bu parayı ödemelerinin imkansız olduğuna dikkat çekti.

Kira ve sağlık masraflarını aldığı maaşla ancak karşılayabildiğini belirten Şadanoğlu, bu işte bir yanlış olduğunu ve yanlışın düzeltilmesi gerektiğini kaydetti.

 

“712 TL su faturası gelmesi imkansız”

Emine Şadanoğlu, her ay 100 ile 150 TL arasında su faturası ödediklerini vurgulayarak, Ocak ayı su faturasının 712,47 TL geldiğini kaydetti. 2018 Kasım ayında 126,56 TL, Aralık ayında ise 156,68 TL su faturası ödeyen Şadanoğlu, 2019 Ocak ayında 712 TL su faturası gelmesinin imkansız olduğunu aktardı.

 

“Bu kadar su kullanmıyoruz”

Bahçede 3-4 ağacı olduğunu ve kış olduğundan dolayı onları da sulamadığını söyleyen Şadanoğlu, günde en çok 2 makine çamaşır makinesini belki kurduklarını, bu nedenle de gelen bu su tutarının çok fazla olduğunu belirtti.

 

“Sağlık ve kira masrafım var”

Şadanoğlu, 1 sene önce düştüğünü kalçası kırıldığını, ayağına platin koyduklarını, fakat yürüyemediğinin altını çizerek, sağlık masrafları ve ev kirası altında ezildiğini bu su faturasını ödeyecek gücü olmadığını vurguladı.

Evde fizik tedavi hizmeti aldığına dikkat çeken Şadanoğlu, fizik tedavinin yanında ilaç, bez masrafları ve ev kirası da olduğunu söyledi.

 

“ ‘Kullandınız ödeyeceksiniz’ dediler”

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin ilgili bölümüne giderek faturaya itiraz ettiklerinin altını çizen Şadanoğlu, personelin “kullandınız, ödeyeceksiniz” şeklinde cevap aldıklarını kaydetti. Daha sonra yeniden şikayete gittiklerinin altını çizen Şadanoğlu, bu sefer ilgili personelin eve gelerek saate yeniden baktığını ve yine ayni tutarın göründüğünü, bu nedenle parayı ödemek zorunda oldukları cevabını verdiğini belirtti.

 

“Baktırdık su kaçağımız yok”

Şadanoğlu, tesisatı ve çeşmeleri de kontrol ettirdiklerini herhangi bir su kaçağı olmadığını vurgulayarak, “böyle bir su kullanımı yapmamız imkansız. Bu su 3 tanker suya eşdeğerdir. Aylar var ağaç bile sulamıyoruz. Yaz mevsiminde sulama yaptığımızda bile bu şekilde faturalar ödemezdik” dedi.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı