Gürsel KARAGÖZLÜ
2019 Kickboks Ligi 2.Ayak Müsabakaları, önceki gün Gemikonağı’nda KKTC Kickboks Federasyonu Antrenman Salonu’nda; Gazimağusa İhtisas Spor Derneği, Erdem Akademi Spor Derneği, Ottoman Fight Spor Derneği, Aziz Spor Derneği, Şimşek Savunma Sanatları Derneği, Güzelyurt Savunma Sanatları Derneği, Cyprus Bull and Lion Spor Derneği, Lefkoşa Savunma Sanatları Derneği, Tatlı Spor Kulübü Birliği, Girne Kickboks Muaythai ve Cengizköy Spor Derneği olmak üzere toplam 11 kulüpten 45 sporcunun katılımı ile yapıldı. Müsabakayı Federasyon Başkanı Niyazi Demirel ve Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya da izledi.
Müsabakalardan önce yapılan tartı ve kura çekiminden sonra müsabakalara geçildi.
Yıldız, genç ve büyükler kategorisinde, Low Kick ve Kick Light katagorilerinde yapılan müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara madalyaları, Federasyon Başkanı, Federasyon yetkilileri, dernek başkanları ve yöneticileri tarafından verildi. Kategorilere göre dereceye girenler şöyle:
Yıldız Erkek 42 Kg
1-Tahir Birinci Güzelyurt Savunma Sanatları Derneği
2-Mehmet Ali Açık Cyprus Bull and Lion Spor Derneği
Yıldız Erkek 57 Kg
1-Alican Konu Gazimağusa İhtisas Spor Derneği
2-Olgar Hitit Şimşek Savunma Sanatları Derneği
Yıldız Kız 42 Kg
Zeynep Karataş Cyprus Bull and Lion Spor Derneği
Yıldız Kız 55 Kg
Eylül Yılmaz Gazimağusa İhtisas Spor Derneği
Yıldız Erkek 63 Kg
Mustafa Ömer Bakış Şimşek Savunma Sanatları Derneği
Yıldız Kız 50 Kg
1-Nur Çalış Tatlı Spor Kulübü Birliği
2-İlayda Erdem Erdem Akademi Spor Derneği
Yıldız Kız +65 Kg
1-Sude Bal Erdem Akademi Spor Derneği
2-Melisa Geri Gazimağusa İhtisas Spor Derneği
Yıldız Erkek +69 Kg
1-Muhammed Berke Şimşek Savunma Sanatları Derneği
Genç Kız 65 Kg
Nazime Yayar Gazimağusa İhtisas Spor Derneği
Genç Erkek 63 Kg
1-Ayhan Çetindağ Tatlı Spor Kulübü Birliği
2-Veli Abiç Gazimağusa İhtisas Spor Derneği
Genç Kız +70 Kg
1-Melis Bahra Girne Kickboks Muaythai
2-Fatma Kaya Güzelyurt Savunma Sanatları Derneği
Genç Erkek 69 Kg
1-Muhammed Abacılar . Cyprus Bull and Lion Spor Derneği
2-Yiğit Gülbahar Şimşek Savunma Sanatları Derneği
Genç Erkek Low 69 Kg
1-İsmet Baydur Gazimağusa İhtisas Spor Derneği
2-Azim Tanol Cyprus Bull and Lion Spor Derneği
Genç Kız Low 60 Kg
1-Bahar Erdem Erdem Akademi Spor Derneği
2-Cemile Yıldız Lefkoşa Savunma Sanatları Derneği
Genç Erkek Low 74 Kg
1-Mehmet Daşyürek Aziz Spor Derneği
2-Sarp Taylan Girne Kickboks Muaytha
Büyük Erkek +94
Ali Erdem Erdem Akademi Spor Derneği
Kadın 65 Kg
Nazime Paşa Tatlı Spor Kulübü Birliği
Büyük Erkek 57 Kg
1-Ahmet Emre Şeker Tatlı Spor Kulübü Birliği
2-Emre Filiz Erdem Akademi Spor Derneği
Büyük Erkek Low 74 Kg
1- Doğan Süzel Girne Kickboks Muaythai
2-Muhammed Khal Ottoman Fight Spor Derneği
Burak Özergün Girne
Büyük Erkek Low 69 Kg
1-Şahruz Kızılyürek Güzelyurt Savunma Sanatları Derneği
2-Çağan Demirkıran Lefkoşa Savunma Sanatları Derneği
3-Emre Yıldırım Aziz Spor Derneği
4-Seyfettin Cihangiroğlu Erdem Akademi Spor Derneği
Büyük Erkek 84 Kg
1-Erdem Akkaya Erdem Akademi Spor Derneği
2-Muhammed Şanlıduman Güzelyurt Savunma Sanatları Derneği
Büyük Erkek 89 Kg
1-Doruk Irgat Gazimağusa İhtisas Spor Derneği
Genç Erkek 94 Kg
1-Kemal Zurnacılar Gazimağusa İhtisas Spor Derneği
2-Karpat Güzel Cyprus Bull and Lion Spor Derneği
3-Mehemt Osman Alan Gazimağusa İhtisas Spor Derneği
4-Özgür Kaya Cyprus Bull and Lion Spor Derneği