EğitimYaşam

Kıbrıslı Türk Ayşe Gürpınar’ın başarısı


İngiltere’nin Guildford bölgesinde University Of Surrey’de 3 yıldan beri tahsilini sürdüren ve Biomedical Sciences (Biyomedikal Fen Bilimleri) Bölümünden First Class (Birinci Sınıf Diploma) ile mezun olan Kıbrıslı Türk Ayşe Gürpınar, yirmi yaşında büyük bir başarı elde etti.
Lisans Programi Bitirme Tezini hazırladığı sırada Dr. Changhao WU tarafindan yakın takibe alınan Ayşe Gürpınar başarılı, disiplinli çalışmaları ve özenli araştırmaları neticesinde hazırladığı tezini başarılı şekilde sundu ve göstermiş olduğu yüksek başarı neticesinde Master yapmadan direk Doktora Programına başlamaya hak kazandı.
Oksidatif stresin Mesane üzerindeki etkisi (Yaşlılık ve Mesane) Hastalıkları Doktora Programına (Regulation Of Bladder Urothelium Function by Oxydative stress (aging and bladder diseases) kabul aldı. Ayşe Gürpınar, yirmi yaşında Kıbrıslı Türk bir genç olarak ülkemizin eğitim sisteminin bizleri yurt dışındaki eğitim sisteminde eğitim görmek için çok iyi hazırladığını, Ekim ayında başlayacak olan Doktora eğitimi sırasında hem kendini hem de Kıbrıslı Türk gençleri en iyi şekilde temsil edeceğini söyleyerek daha fazla Kıbrıslı Türk’ün bilimde yer alması gerektiği düşüncesiyle başladığı,bu yolda hep kendine inanarak azimli çalışarak başarıya ulaştığını, dünyanın neresinde olursa olsun kendine inanan herkesin başarılı olabileceğini söyleyerek bu süreçte arkasında duran ve kendisine her zaman destek olan ailesine teşekkür etti.

 Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı