ManşetSpor

“Kazanmak istiyoruz” 


Merit-Alsancak Yeşilova Teknik Direktörü Erdinç Akyulaf, pazar gecesi, 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’nda oynayacakları Mağusa Türk Gücü (MTG) karşılaşmasıyla ilgili Havadis’e konuştu 
 MTG, YENİCAMİ VE DTB, EN GÜÇLÜ EKİPLER: Mağusa Türk Gücü, Yenicami ve Doğan Türk Birliği takımlarının, zirve mücadelesi verecek en güçlü ekipler olduğuna dikkat çeken Teknik Direktör Erdinç Akyulaf, “MTG maçını kazanıp, sezona moralli başlamak istiyoruz” dedi

 

Merit-Alsancak Yeşilova Teknik Direktörü Erdinç Akyulaf, 2018-19 futbol sezonunun başlamasına az bir zaman kala, Merit-Alsancak Yeşilova’nın geçtiğimiz yılda olduğu gibi bu sezonda da, iyi top oynayarak zirve mücadelesi yapabilecek renkli bir takım olabilmesi için bütün hazırlıklarını tamamlamış olduklarına dikkat çekti. Akyulaf, “Bu süreç içerisinde kadromuzda bulunan Lua Lua gibi bir yıldız,  son anda Doğan Türk Birliği’ne transfer oldu. Adaleke’nin sağlık sorunu ortaya çıktı ve Serhan Önet’in transferinde olumsuz gelişmeler yaşandı. Buna mukabil; Mustafa Yaşınses (Gabira), Burak Koçar, Kemal Yıldırım ve yerli statüde bulunan Jeffrey ile, Türk Milli Takımı, Trabzonspor ve Galatasaray takımlarında forma giymiş olan ve Şampiyon Kulüpler kariyerine sahip bulunan Engin Baytar’ı kadromuza dahil ettik.

 

Oyun anlayışımız ile ilgili yeni bir şablon düzenlendi

Bu bağlamda; sezon başından bu güne kadar tüm teknik ekibimiz ve futbolcularımız ile yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde, takımımızın oyun anlayışıyla ilgili yeni bir şablon ortaya çıktı. Buna mukabil tek handikabımız; takıma yeni katılan oyuncuların uyum sürecini asgariye indirmekte önemli bir faktör olan, hazırlık maçları oynayamamamızdır. Ancak bunu da, kısa süre içerisinde yapacağımız çalışmalarla gidereceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

 

MTG, Yenicami ve DTB en güçlü takımlar

“Bu sezon bizi, gerçekten zorlu mücadeleler bekliyor” diyerek sözlerini sürdüren Erdinç Akyulaf, “Mağusa Türk Gücü, Yenicami ve Doğan Türk Birliği takımları, yapmış oldukları önemli transferlerle bu yıl zirve mücadelesi verecek en güçlü ekipler. Bunun dışında kalan takımların da, sezon öncesi yaptıkları fevkalade çalışmalar ve oynadıkları hazırlık maçları göz önünde tutulduğunda, Süper Ligde hiç bir takımın kolay lokma olmadığı gerçeği ortaya çıkıyor. İlk maçımızı, pazar günü 20 Temmuz Mete Adanır Stadı’nda Mağusa Türk Gücü ile oynayacağız. Her zaman olduğu gibi ilk maçlar daima zordur. Rakibimiz Mağusa Türk Gücü, ligin güçlü ve zirveyi zorlayacak önemli ekiplerinden. Ancak, Merit-Alsancak Yeşilova da güçlü ve kaliteli bir takım. 12. güç olan seyircimizin de büyük desteği ile bu maçta mutlaka galip gelip, sezona moralli başlamak istiyoruz. Bu nedenle maç gününe kadar olan teknik ve taktik çalışmalarımızı, bu düşünce içerisinde sürdüreceğiz” dedi.

 

Şartlar müsait olması halinde kamp yapılacak

Şartların müsait olması halinde, maç öncesi kamp yapmayı düşündüklerini dile getiren Erdinç Akyulaf, 2018-19 futbol sezonunun, tüm futbol camiasına hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ettiğini belirtti.

 

Coşkun KUTAY

Başa dön tuşu