Kalkınma bankası'ndan "ipotek gemi" açıklaması - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
KıbrısManşet

Kalkınma bankası’ndan “ipotek gemi” açıklaması

inanç babaliki kalkınma bankası

 Kalkınma Bankası Genel Müdürü İnanç Babaliki, Kalkınma Bankası tarafından ipotek alınıp kredilendirilen bir geminin başka bir ülkede satıldığıyla ilgi araştırma yapıldığını açıkladı.

Kalkınma Bankası Genel Müdürü İnanç Babaliki, bir medya kuruluşunda yer alan ve Kalkınma Bankası tarafından ipotek alınıp kredilendirilen bir geminin başka bir ülkede satıldığıyla ilgi iddianın, medyada yer almadan önce Kalkınma Bankası yönetiminin bilgisine geldiğini ve konu hakkında gerekli araştırmanın başlatıldığını duyurdu.

Kalkınma Bankası Genel Müdürü İnanç Babaliki yaptığı yazılı açıklamada, bankanın önceki yönetim dönemlerinde verilen kredi ile ilgili tüm dokümanların incelenmeye alındığı gibi, geminin akıbetiyle ilgili KKTC Limanlar Dairesi ile gerekli yazışmaların yapıldığını belirtti.


Limanlar Dairesi’nin ise T.C. makamları aracılığı ile yapacağı araştırmanın sonucunun beklendiğini ifade eden Bakabliki açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Araştırma sonucunda iddiaların gerçek olması sonucu çıkması durumunda ise Kalkınma Bankası’nın yasal enstrümanlarının bulunduğu ve bunları kullanarak bankanın haklarını korumak için gereğini yapacağının kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar