KıbrısManşet

Kadının şikayetini geri çekmesi Kazak’ı kurtarmadı


Cihangir’de ikamet eden ve birlikte yaşadığı sevgilisine şiddet uygulayan Recep Kazak, 1 yıl hapislik ve 5 bin TL para cezasına çarptırıldı

Evrim KAMALI

Cihangir’de ikamet eden ve birlikte yaşadığı sevgilisine defalarca şiddet uygulayan Recep Kazak, aleyhindeki davanın kararı dün okundu.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer huzurunda gerçekleşen dünkü duruşmada sanık aleyhine mahkeme heyetinin oy birliği ile verdiği kararı Kıdemli Yargıç Hüdaverdi açıkladı. Hüdaverdi, sanığın işlediği “Vahim zarar” ve “ciddi darp” suçlarının ciddiyetine vurgu yaptı.

Vücut bütünlüğü hakkının Anayasa ile korunduğuna dikkat çeken Hüdaverdi, sanığın işlediği vahim zarar suçunun 7 yıla, ciddi darp suçunun ise 3 yıla kadar hapis cezası öngördüğüne değindi.

Sanığın işlediği suçun ağır bir suç olduğa değinen Hüdaverdi, Mahkemelerin yıllık faaliyet raporlarında şiddet içeren bu tür suçların yaygın olduğunun altını çizdi. Sanığın 25 Kasım 2018 tarihinde yine darp suçu işlediğini ve mahkeme kararıyla 3 yıl süreyle benzer suçu işlememek üzere 40 bin TL’lik kefalet senedi imzaladığını belirtti.

Hüdaverdi, müştekinin şikayetini geri çektiğine de değindi.

Hüdaverdi, sanığın benzer suçları işleme eğiliminde olmasını ve müştekiye defalarca şiddet uygulamasını aleyhine değerlendirdiklerini söyledi. Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususları değerlendirdiklerini ifade eden Hüdaverdi,  sanığı oybiliği ile 1 yıl hapis ve 5 bin TL para cezasına çarptırdıklarını açıkladı.

Recep Kazak, 28 Ocak 2018 tarihinde sevgilisi ile aralarında çıkan sözlü tartışma sonucu, kadını ciddi şekilde darp edip, sağ el başparmağını ve ön dişini kırmıştı.

 

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı