KıbrısManşet

Kaçaklar tutuklu yargılanacak


Kermiya Kara Kapısı’ndan 4 Kasım 2019’da yetkili makamlardan izinsiz olarak Güney Kıbrıs’a geçiş yapan Hasan Hocaoğlu ve Muhteşem Hocaoğlu, 21 Şubat 2020’de Lokmacı Kara Kapısı’nda polise teslim oldu. Zanlılar 16 günü aşmayan süreyle cezaevine gönderildi

Evrim KAMALI

Lefkoşa’da askeri yasak bölgeyi ihlal ederek güneye geçiş yapan ve Lokmacı Kara Kapısı’ndan polise teslim olan Hasan Hocaoğlu ve Muhteşem Hocaoğlu dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Aytan Özoğlu, yeminli ifade vererek olguları aktardı.

Özoğlu, zanlılar Hasan Hocaoğlu ve Muhteşem Hocaoğlu’nun 3 Kasım 2019 tarihinde TC kimlik kartları ile Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yaptığını belirterek, zanlıların 4 Kasım 2019 tarihinde ise 1. derece askeri yasak bölge olan Kermiya Kara Kapısı’ndan yetkili makamlardan izinsiz olarak Güney Kıbrıs’a giriş yaptığını kaydetti.

Özoğlu, zanlıların 21 Şubat 2020 tarihinde ise Lokmacı Giriş Kapısı’ndan polise teslim olduklarını vurguladı.

Özoğlu, zanlıların Suriye ve Türkiye vatandaşı olduklarını belirtip, ileride mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Temay Sağer zanlıların ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile 16 günü aşmayan süreyle cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

 Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı