KıbrısManşet

Ahmet Hacıali cezaevinde


Birinci derece yasak bölgeyi ihlal etmek suçundan tutuklanan Ahmet Hacıali aleyhindeki soruşturma tamamlandı

Evrim KAMALI

Lefkoşa’da askeri yasak bölgeyi ihlal ederek güneye geçiş yapan ve Lokmacı Kara Kapısı’ndan tekrar KKTC’ye giriş yapmak istediği sırada tespit edilerek tutuklanan Ahmet Hacıali, dün mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Lefkoşa Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Aytan Özoğlu, olayla ilgili olguları aktardı.

Özoğlu, zanlı Ahmet Hacıali’nin 5 Kasım 2019 tarihinde TC kimlik kartı ile Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yaptığını belirterek, zanlının 6 Kasım 2020 tarihinde ise 1. derece yasak bölge olan Metehan Kara Kapısı’ndan yetkili makamlardan izinsiz olarak Güney Kıbrıs’a geçiş yaptığını kaydetti.

Zanlının 21 Şubat 2020 tarihinde Lokmacı Kara Kapısı’ndan tekrar KKTC’ye giriş yapmak istediğini dile getiren Özoğlu, bu sırada tespit edilip suçüstü yakalandığını vurguladı.

Özoğlu, zanlının Suriye ve Türkiye vatandaşı olduklarını belirtip, ilerde mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmalarını talep etti.

Yargıç Temay Sağer zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile 16 günü aşmayan süreyle cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı