Kıbrıs

Uyuşturucu zanlıları 3 gün daha tutuklu kalacak


 Lefkoşa’da uyuşturucu suçundan tutuklanan Ahmad Waleed Husseın Abujubara, Osama Talab Mohammad İsmail ve İbrahim Alsayed Mustafa aleyhindeki soruşturma sürüyor

Evrim KAMALI

Lefkoşa şüpheli görülen bir araçta yapılan aramada uyuşturucu madde bulunması üzerine tutuklanan zanlılar Ahmad Waleed Husseın Abujubara, Osama Talab Mohammad İsmail ve İbrahim Alsayed Mustafa dün yeniden yargıç huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren polis memuru Murat Özkırdar, 21 Şubat 2020 tarihinde, saat 12.15 sıralarında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından Dr. Fazıl Küçük Bulvarı’nda ZPG 266 plakalı arabanın ürücüsü zanlı Ahmad Waleed Husseın Abujubara ve arabada yolcu olan Osama Talab Mohammad İsmail ile İbrahiem Alsayed Mustafa’nın şüpheli vaziyette tespit edildiklerini ve arabanın durdurulduğunu kaydetti.

Özkırdar, yapılan aramada tasarruflarında yaklaşık 60 gram hintkeneviri olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını, zanlıların da tutuklandığını söyledi.

Polis akabinde zanlılar Osama Talab Mohammad İsmail ve İbrahiem Alsayed Mustafa’nın evlerinde yapılan aramada; buzdolabı üzerinde, hintkeneviri olduğuna inanılan kalıntılar bulunarak emare olarak alındığını, yine aynı gün Ahmad Waleed Husseın’in kaldığı öğrenci yurdundaki odasında ise yaklaşık 50 gram hintkeneviri olduğuna inanılan madde, içerisinde yaklaşık 20 miligram hintkeneviri olduğuna inanılan madde, üzerinde hintkeneviri kalıntısı olduğuna inanılan hassas tartı cihazı ile yaklaşık yarım gram ağırlığında Kokain olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını söyledi.

Polis mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, alınan ifadelerin teyit ve tekzibinin yapılacağını ayrıca aranan emareler ve bir kişinin arandığını belirterek zanlıların 3 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı