Yaşam

İyigün ve Yalyalı anısına Kıbrıs Kültür Gecesi yapıldı

Bilal İyigün ve Mustafa Yalyalı Kıbrıs Kültür Gecesi ile anıldı. 1988 yılında kurulan Lefke Belediyesi Halk Dansları ekibinde görev alan ve geçtiğimiz yıllarda vefat eden Bilal İyigün ile Mustafa Yalyalı anısına, Lefke Atatürk Kültür Merkezinde  geçtiğimiz akşam düzenlenen Kıbrıs Kültür Gecesi ile anıldılar.

Etkinliğin açılış konuşmalarını Lefke Kaymakamı Halil Çorba, Lefke Belediye BAşkanı Aziz Kaya, Bilal İyigün’ün yeğeni İsmet Buldaç Karabulut ve Mustafa Yalyalı’nın eşi Akgül Gündeş Yalyalı yaptılar.

Konuşmalardan sonra, Lefke Belediyesi Çocuk korosu bir konser verdi. Daha sonra Bilal İyigün ve Mustafa Yalyalı’nın halk dansları ekibinde giydikleri giysiler ile Lefke Belediyesi Halk Dansları ekibi ayni model dans kıyafetleri ile gösteri sundular. Etkinlikte, iki toplumlu Dans For Peace grubu, Alayköy Folklör Derneği, Turizm ve Folkör araştırmaları derneği, Seç-Der gösteriler ile geceye renk kattılar.

Etkinlik sonunda, Lefke Kaymakamı, Lefke Belediye Başkanı, Lefke ve Güzelyurt Milletvekilleri, Bilal İyigün ve Mustafa Yalyalı’nın aileleri etkinliğe katılan tüm ekip elemanlarına teşekkür belgesi ile ekip temsilcilerine plâket verildi.

Gürsel KARAGÖZLÜ

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı