Eğitim

İrlanda’da Dil Eğitimi için En Çok Tercih Edilen Okullar


Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık, İrlanda dil okulları konusunda tercih yapmak isteyen ya da yurtdışı dil okullarına ilgi duyan her öğrenci için kapsamlı çalışmalarına devam etmektedir. Öncelikle Avrupa’nın popüler başkentlerinden biri olan Dublin, İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler ağırlarken çok sayıda imkanı beraberinde getirmektedir. Bu bölgede sosyal hayatın gelişmesi sayesinde hem yaşam hem de eğitim süreci son derece kalitelidir. İrlanda’da nüfusun %99’u İngilizce ve İrlandaca konuşurken Dublin şehri, Paris ve Londra’dan sonra dünyada en çok turisti ağırlayan şehirlerden biridir. Durum böyle olunca öğrenciler de İrlanda’da dil eğitimi almak için burayı tercih etmekte ve güzel sonuçlarla karşılaşmaktadır.

2007 yılından sonra dil eğitiminde en çok tercih edilen ülkelerden biri haline gelen İrlanda’da 200’den fazla dil okulunun olduğu bilinmektedir. Yabancı öğrenciler için oluşturulan MEI sistemi sayesinde, 2016 yılında 1000’den fazla öğrencinin kısa dönemli eğitim aldığı biliniyor. Bu rakam günümüze kadar artarak devam etmektedir.

İrlanda’da Dil Eğitimi için En Çok Tercih Edilen Okullar

İrlanda dil okulu tercihi yapmak isteyenler öncelikle Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık ile iletişime geçmektedir. Türk öğrenciler tarafından popüler olan İrlanda dil okulları aslında İngiltere’ye göre daha uygun fiyatlıdır. Bununla beraber 25 hafta üzerindeki programlara katılanlar için çalışma izni veren İrlanda’da oldukça güvenli bir ortam bulunmaktadır. Ülkede en çok tercih edilen programlar; Cambridge Sınavlarına Hazırlık, Pratik İngilizcesi, Genel İngilizce, Tatil İngilizcesi, Akademik İngilizce, TOEFL hazırlık, IELTS hazırlık şeklinde sıralanmaktadır.

İrlanda’da Dil Eğitimi Almak

Yurtdışı dil okulları aslında pek çok avantajı beraberinde getiriyor. Özellikle de İrlanda’da alacağınız eğitimlerde yaşam masraflarının az olduğunu unutmamanızda yarar var. Ülkedeki Türk sayısı daha azken, etkin bir dil öğrenmek adına öğrenciler yasal çalışma iznine sahip olabilmektedir. Üstelik uzun dönemli gidecek olan öğrenciler hem para kazanacak hem de öğrendikleri dili kullanmaya devam edecektir.

25 hafta ve üzerindeki dil eğitimi başvurularında 33 haftalık çalışma ve oturma izni veren Kanada, haftada 20 saate kadar part time çalışma hakkı tanımaktadır. Full time olarak ise bu zaman 40 saate kara çıkabiliyor. Talep eden öğrenciler 25 haftalık dil eğitiminden sonra 2 ay eğitim almadan İrlanda’da çalışarak kalmaya devam etmektedir.

İrlanda Dil Okulu Başvuru Şartları Nelerdir?

İrlanda’da dil okulu okumak için bazı belgelere sahip olunmalıdır. Bunlar;

  • Academix danışmanlarından temin edilecek sponsor teminat mektubu
  • Okulların başvuru formları
  • Başvuru ücretleri
  • Pasaport fotokopisi
  • Academix ofislerinden temin edeceğiniz banka mektubu şeklinde sıralanmaktadır.

Bunlara ek olarak Academix Yurtdışı Eğitim Danışmanlık üzerinden tüm belgeler için detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Katılacağınız program boyunca Academix hem size hem de ailenize destek olurken konaklama ve eğitim aşamalarında karşılaşacağınız problemlerin çözümünde de yine Academix tarafından gerekli destek sunulmaktadır. Ayrıca yurtdışında katıldığınız programı uzatmak istediğinizde de danışmanlardan destek alabilirsiniz.

İrlanda’da Dil Eğitimi Almak için Hangi Okullar Tercih Ediliyor?

İrlanda’da dil eğitimi almak isteyenler genelde Alpha College, Malvern House, International House Dublin, Emerald ve Horner School of English gibi okullar tercih edilmektedir. Ülkedeki yaşam maliyetleri de oldukça düşüktür. Ulaşım maliyetleri aylık 150 Euro, yeme ve içme aylık 250 Euro, öğrenci sigorta maliyeti ise yıllık 250 Euro’ya kadardır. Konaklama ve tüm yaşam giderleri de aylık 800 Euro’ya kadar çıkabilmektedir. Bu konudaki tüm detayları da yine Academix üzerinden öğrenebilir ve ihtiyacınız olan bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.Başa dön tuşu