Metin Atan: Verdiğiniz söze ne oldu? - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Kıbrıs

Metin Atan: Verdiğiniz söze ne oldu?

 

Kamu-Sen Başkanı Metin Atan, Başbakan Ersin Tatar’ın ek mesailerin salı günü yatacağının sözünü verdiğini ama ilgili paranın ödenmediğini açıkladı. 


Daha önce 2 kez üyelerine karşı tutulmayan sözler nedeniyle yalancı duruma düştüklerini hatırlatarak Atan, “bu kez size güvenmeyerek üyelerimize tarih vermedik” dedi.

Açıklama şöyle:

Verdiğiniz “SÖZ”e ne oldu Sn Başbakan Ersin Tatar!!!

Sizlere güvenerek 2 defa üyelerimize yalancı çıktık. Bu defa GÜVENEMEDİĞİMİZ için de siz tarih vermenize rağmen biz üyelerimize tarih VEREMEDİK!!! İyi de vermemişiz!! Basın önünde de bizlere ”ben eski maliye bakanı da olarak gerekirse başlarında duracağım salı günü ocak ek mesaileri, en geç cuma günü de  şubat ek mesaileri yatacak” dediniz. Hatta şapkadan bir de “birkaç hafta içinde 2 aylık ek mesai daha yatacak” dediniz. O iki ayı biz geçtik zaten, Ocak ayı YATMADI, yarın da yatacağı belli değil, şubat ise HAYAL…

Hükümetin başı olarak ilgili bakanlıklarınızın bu konudaki görevlerini yerine gertirmemesine ne yapmayı planlıyorsunuz? Özellikle sağlık bakanlığındaki bu görevini savsaklamaya, yasalara uymamaya sessiz mi kalacaksınız? Sağlıkta  sadece ek mesai de değil, istihdam edilen aday hemşirelerin 4 ay geçmesine rağmen asaletlerinin onaylanması için halen daha yazıları tüm uyarılara rağmen Kamu Hizmeti Komisyonuna gitmedi! Sözleşmeli aldığınız personelin sözleşmeleri halen daha imzalanmadı gayrı yasal çalıştırılmakta, sağlık problemi olan birkaç personel için gerekli girişimin yapılmaması, mevsimlik işçi adı altında gerekli gereksiz yapılan partizanca istihdam, ve bunun gibi birçok konu…Sağlık Bakanlığında bir otorite boşluğu mevcut!!! Bunlar ortadayken bugünler de geçer deyip, sessiz, tepkisiz kalarak zamana mı bırakacaksınız? Bu sözü verirken ilgili bakanlarınızla istişarede bulunmadınız mı? Ülkenin başbakanı olarak basın önünde verdiğiniz sözü tutamayacak olmanızın faturası olmayacak mı? Olmadı bu, hiç olmadı, YAKIŞMADI…

Bir sözümüz de BİRKAÇ basın mensubu ve sosyal medya şövalyelerine!!! Sizler klimalı ortamlarınızda, geceleri evlerinizde, hafta sonları  ve bayram tatilinizde evde veya otellerde iken, sizler özellikle pandemide korkudan eve kapanırken, gece gündüz demeden virüsle yüzyüze mücadele eden ve ailelerinden uzak hastanelerde ek mesai çalışmak zorunda bırakılan Sağlık Çalışanlarının HAK ettiklerinin karşılığını aramalarını paragöz gibi nitelendirmeniz sizlerin adaletini ve karakterini ortaya koymuştur. Zorla ek mesai çalıştırılan sağlık çalışanlarının ocak ayından beri ödenmeyen YASAL HAKLARINI ARAMALARI SUÇ MU? Ölüm korkusundan Sağlık Çalışanlarına sarılarak 3 gün yaptığınız alkışlar sizlere kalsın… “YASAL HAK” vardır bu hak beğenseniz de beğenmeseniz de yasal çerçevede alınacaktır.

Ülkede covid-19 vakalarının artış gösterdiği bu dönemde koltuk kavgalarının başlaması, yapılması gereken birsürü iş varken hükümetin devam mı yeni bir hükümet mi çalışmalarının yapılmasını şiddetle kınıyor, hükümeti ciddiyete davet ediyoruz.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar