KıbrısManşet

10 yıl önce ekilen selviler yandıBeyarmudu Belediyesi, Beyarmudu-Türkmenköy yolunda 4 veya 5. kez 10 yıl önce diktiğimiz üç farklı fidanlık-çamlık alanın yakıldığını açıkladı.

Bazı şahısların kasıtlı olarak intikam duygusu ile 5 dakika içinde birbirinden farklı bölgeleri tekrar yaktığını açıklayan Beyarmudu Belediyesi, bu kişilerin bulunması halinde sosyal medyada ifşa edileceğini duyurdu.

Açıklama şöyle..

Biz Kıbrıslılar olarak çevreye çok önem gösteriyoruz. Son yaşanan yangınlardan sonra başlatılan fidan kampanyaları ve gerekse herkesin bir çaba içinde nasıl yeşili tekrar kazanırız vurgusu daha önem kazanmıştır.
Fakat sizlere haberlerde pek de geçmeyen bir konudan söz etmek istiyoruz. Beyarmudu-Türkmenköy yolunda 4 veya 5. kez 10 yıl önce diktiğimiz üç farklı fidanlık-çamlık alan yakılmıştır. Yakılmıştır diyoruz çünkü kimliği belirsiz bazı şahıslar bilerek kasıtlı olarak intikam duygusu ile 5 dakika içinde birbirinden farklı bölgeleri tekrar yakmıştır.
Bu kişilerin bulunması halinde bizzat sosyal medya üzerinden isimleri ile paylaşılacaktır.
10 yıl önce ektiğimiz selvilerimizin bugün tekrar yanmasından sonra son derece üzgünüz.. Yangın belediye ve itfaye ekipleri tarafından söndürüldü.Yakan kişi/kişileri tespit eden/gören, herhangi bir bilgiye sahip olan herkesin bizimle iletişime geçmesini rica ediyoruz.
Başa dön tuşu