EkonomiKıbrıs

KTTO üyelerine yöneldi


Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO) Başkan ve yeni Yönetim Kurulu Üyeleri , görevlerini devraldıktan sonra çalışmalarına hız vererek daha etkin bir yönetime sahip olması amacıyla sektör komiteleri oluşturarak faaliyete geçti.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası (KTTO),  4000’den fazla  üyesi  ile doğrudan  ilgilenebilmek,  sektörel sorunlarına yardımcı olabilmek  amacı ile  komiteler oluşturdu. Oluşturulan sektörler için toplantı günleri ve saatlerinin  sektör çalışanları ile paylaşılacağı duyuruldu.

KTTO toplantı

Buna göre  kurulmuş olan komiteler şöyle sıralandı:

Süpermarket

Beyaz Eşya ve Küçük Ev Aletleri

Kişisel Bakım ve Kozmetik

Konaklama, Yolcu Taşımacılığı-Seyahet Acenteleri

Bankacılık, Finans ve Sigortacılık

Çevre, Hurdacılık ve Geri Dönüşüm

İnşaat ve Gayrimenkul

Eğitim, Bilgi ve İletişim Teknolojileri

Taşımacılık, Lojistik ve Gümrük Müşavirliği

Mobilya, Ev Tekstili, Dekorasyon, Kırtasiye, Oyuncak ve Hediyelik

Tarım

Motorlu Araçlar ve Otomotiv

Tekstil, Konfeksiyon ve ayakkabı

Elektirik ve İnşaat Malzemeleri

Gıda, Alkollü-Alkolsüz İçecekler, Tütün Mamülleri ve Temizlik Malzemeleri

İmalat Sanayi

 

 İlk toplantı süpermarketlerle gerçekleşti:

Kıbrıs Türk Ticaret Odası tarafından üye firmaların karşılaştığı sektörel sıkıntıların belirlenmesi ve bu sıkıntılara çözüm bulunması amacıyla, Süpermarket sektör komitesi  1. Toplantısı  28 Temmuz Salı günü saat 17.00’de, Yönetim kurulu Üyesi  Sn. Ali Şah Başkanlığı’nda  KTTO Mustafa Çağatay Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Oda Başkanı Turgay Deniz, bu sektörde faaliyet gösteren firma sahiplerine/yetkililerine, katılım sağladıkları için memnuniyet duyduğunu dile getirdikten sonra, önümüzdeki 2 yılık dönemde amacının her üyeye ulaşabilmek  olduğunu söyledi.

Komite Başkanı Ali Şah, gerek son zamanlarda yaşanan pandemi döneminde, gerekse bunun sonraki  diğer sıkıntılarla ilgili odanın kendilerine nasıl yardımcı olabileceğini, nasıl daha güçlü ve çözüm odaklı bir birliktelik oluşturabileceklerini tartışmayı öngören bir ön görüşme amaçladıklarını belirtti. Kendisinin de bu sektörde yer aldığını ve yaşanan sıkıntıların farkında olduğunu ve kendisinin odamız tarafından gelecek olan destek ile firmalardan gelen sıkıntılara çözüm bulmak istediğini de  dile getirdi.

 

 

 

 

 

 

 Başa dön tuşu