KıbrısManşet

İngiltere’de yargılanacak


Çocuklarını pedofili içerikli canlı videolarda kullanma suçlamasıyla tutuklanan Jodie Victoria Little, vatandaşı olduğu İngiltere’ye iade edildi

Devrim DEMİR

İngiltere’de hayatını internet üzerinden para karşılığı cinsel içerikli görüşmeler ve canlı videolar ile kazanma suçlamasıyla bir çocuğu sosyal hizmetler tarafından elinden alınan Jodie Victoria Little, benzer suçları KKTC’de işlediği iddiasıyla önceki gün tutuklanarak mahkemeye çıkarılmıştı.

Genç annenin KKTC’de benzer suçlar işlediğini İngiliz Ulusal Suç Teşkilatı tespit ederek, KKTC Polis Genel Müdürlüğü’ne bilgi vermesi ile olay ortaya çıkarak anne tutuklanmıştı.

Ülkeden dün ihraç edildi

“Namusa aykırı davranış” ve KKTC’de izinsiz ikamet suçlarından mahkeme emri ile aleyhinde iki gün tutukluluk emri alınan zanlı, mahkemeye çıkarılmadan dün öğle saatlerinde KKTC’den ihraç edildi.

Çocuklara yazık oldu

Havadis’in elde ettiği bilgide, üç yıldır KKTC’de izinsiz olarak kaldığı tespit edilen zanlı Jodie Victoria Little’ın 4 yaşındaki oğlunun babasına teslim edildiği, 16 aylık kız bebeğinin ise Çocuk Esirgeme Kurumu’na verildiği öğrenildi.

Zanlının diğer çocuğunu ise İngiltere’de işlediği benzer suçtan dolayı devlet tarafından elinden alınmıştı.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı