İnanan ve hak edenlerin zaferi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Kasım 30, 2022
Köşe Yazarları

İnanan ve hak edenlerin zaferi

Coşkun Kutay

Süper Ligi, 15 ve 16. sırada tamamlayacak olan iki takımın “Doğrudan” düşeceği, düşecek üçüncü takımın ise, Ligi, 11-12-13 ve 14. konumda bitirecek olanlar arasında oynanacak olan “Play out” karşılaşmaları sonrasında belirleneceği 2018-19 futbol sezonu Süper Ligi’nde, play out kâbusu yaşamamak için tehlikeli bölgeden uzaklaşmak isteyen ve 13. haftaya; 7 puanla 14. sırada giren Girne Halk Evi ile 18 puanla 10. konumda bulunan Çetinkaya arasında dün oynanan karşılaşmayı Çetinkaya kazandı. Sarı kırmızılılar, puanını 21’e yükselterek derin bir oh çekti.

Bu sezon yükseldiği Süper Lig’de tutunabilmek için, evinde oynayacağı bu karşılaşmadan üç puan almaktan başka alternatifi olmayan GHE, müsabakaya tempolu başladı. Ve ön libero James ve William ile, Lawrence’den oluşan ikinci bölge oyuncularının desteğinde, kanatlardan da N.Doye ve Deniz’in bindirmeleriyle Ertaç’a pozisyon üretmeye çalıştı. Bu arada, puana ihtiyacı olan Çetinkaya’nın da, orta alanı kalabalık tutup, Ugochukwu (Ugo), Faye ve Hakan’a atılan tehlikeli ileri toplarla GHE’ne ayak uydurması ile ortaya, süratli ve heyecan katsayısı normalin üstünde olan bir karşılaşma çıktı. 20.dakikadan itibaren her geçen dakika oyuna daha fazla hakim olmaya başlayan Çetinkaya’nın baskısı kısa zamanda semeresini gösterdi ve Faye ile Ugochukwu’nun 32. ve 35. dakikalarda attıkları goller, galibiyet ibresinin tamamen Çetinkaya lehine dönmesini sağlamanın yanı sıra, bir yerde de ilk devrenin skorunu belirledi.


Çetinkaya’nın, skoru korumak içgüdüsü ile oyunu rölantiye almama düşüncesi, 40.dakikada James’in sakatlanıp çıkmasıyla elde ettikleri orta alan hakimiyetini, ikinci devrede de sürdürmelerine neden oldu. Ve dirençsiz GHE orta alanının bu zafiyetinden yararlanan Çetinkaya hücumcuları, daha fazla rakip alanda gözükmeye başladı. Ancak beklenen gol Çetinkaya’dan değil, 74. dakikada Yankı’nın ayağından, GHE adına geldi. Taraflar bu dakikadan sonra gol kaydına muvaffak olamayınca, oyun disiplininden kopmayan ve kaybetmeyi hak etmeyen Çetinkaya, Faye ve Ugochukwu’nun ayağından kazandıkları gollerle altın değerinde üç puan kazanmış oldu. Maç öncesi, deplasmanda alınan beraberlik Çetinkaya için iyi sonuç olacaktı. Galibiyet ise büyük ikramiye…

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar