KıbrısManşet

Hristofyas’ın başı dertteKıbrıs eski Cumhurbaşkanı Dimitris Hristofyas, Omonia futbol kulübü başkanlığı da yapan tanınmış müteahhitMiltiadesNeophytou tarafından açılan dava nedeniyle ifade verecek.

Hristofyas’tan 22 milyon Euro para isteyen MiltiadesNeophytou, bunun 21 milyon Euro’sunu Omonia kulübüne, 1 milyon Euro’sunu da Hristofyas’ın evini yaparken harcadığını iddia ediyor.
Bir dönem “çok iyi iki arkadaş olan” Hristofyas ve Neophytou, şimdi 22 milyon Euro üzeriden mahkemede hesaplaşacak. Omonia’nın eski başkanı da olan Neophytou, Hristofyas’ın talimatı ile “geri almak koşulu” ile 21 milyon Euro verdiğini iddia ediyor.Hristofyas tarafından Kelaki bölgesinde yaptırılan “çiftlik evine” de “1 milyon Euro harcadığını belirten Rum müteahhitNeophytou, 22 milyon Eoru’nun hesabının Hristofyas’tan sorulmasını istiyor.

Hristofyas, evi ile ilgili 1 milyon Euro’nun “şişirilmiş” bir masraf olduğunu belirtiyor. Omonia’ya verilen 21 milyon Euro ile de alakası olmadığını iddia eden Hristofyas, mahkemede “Bu suçlamaların ikisini de reddederim” dediği öğrenildi.

Başa dön tuşu