KıbrısManşet

Hataya af yok

Gazimağusa, Girne ve İskele’de, polis alkollü içki satışı yapan yerleri ve kumarhaneleri denetlerken trafikte kontrollerini sürdürdü ve huzur operasyonu yaptı

Polis, Gazimağusa, Girne ve İskele’de, alkollü içki satışı yapan yerleri ve kumarhaneleri denetledi. Öte yandan trafik ve huzur operasyonu da  düzenlenerek 3 bölgede toplamda 900 araç denetlendi, 210 araç sürücüsü hakkında trafik kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle işlem başlatılırken, 6 araç sürücüsü alkollü araç kullanmaktan trafikten men edildi. Kumarhanede yapılan denetimlerde ise kumarhaneye girişi ve bulunması yasak toplam 35 kişi tespit edilerek haklarında ileri işleme gidildi.

Mağusa’da 115 kişi trafik kurallarını ihlal etti

Polisin Gazimağusa sorumluluk sahası içerisinde Cuma günü 18.00-02.00 saatleri arasında düzenlediği operasyon kapsamında, bölgedeki alkollü içki satışı yapan yerler ve 3 kumarhane kontrol edildi. Kontrollerde, 3 kumarhanede, kumarhaneye girişi ve bulunması yasak 21 kişi tespit edilerek haklarında ileri işleme gidildi. Trafik ekiplerinin yaptığı kontrollerde ise 400 araç denetlendi, 115 araç sürücüsü hakkında trafik kurallarını ihlal ettikleri gerekçesiyle işlem başlatıldı.

Girne’de 6 kişi trafikten men edildi

Öte yandan, Girne Polis Müdürlüğü sorumluluk sahası içerisinde trafik ve huzur operasyonu düzenlendi. Cuma günü 21.00-05.00 saatleri arasında gerçekleştirilen operasyon kapsamında, bölgedeki alkollü içki satışı yapan yerler ve 4 kumarhane kontrol edilerek, kumarhaneye girişi ve bulunması yasak 10 kişi tespit edilerek haklarında ileri işleme gidildi.

Trafik ekiplerinin yaptığı kontrollerde ise kontrolünde 200 araç kontrol edildi, 53 araç sürücüsü hakkında işlem başlatıldı, 6 araç sürücüsü ise alkollü araç kullanmaktan trafikten men edildi.

İskele’de 300 araç kontrol edildi

İskele’de ise yine Cuma 20.00-23.00 saatleri arasında, İskele Polis Müdürlüğü sorumluluk sahasında, trafik ve huzur operasyonu düzenlendi. Operasyon kapsamında bölgedeki alkollü içki satışı yapan yerler ve 5 kumarhane kontrol edilerek, 1 kumarhanede kumarhaneye girişi ve bulunması yasak 4 kişi tespit edilerek haklarında ileri işleme gidildi.

Trafik ekiplerinin yaptığı kontrollerde ise 300 araç kontrol edildi, 42 araç sürücüsü trafik kurallarını ihlal ettikleri için haklarında işlem başlatıldı.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı