Kıbrıs

Kayıp altınlar arabasında bulundu

Gönyelide bir eve girerek mücevher çaldığı gerekçesi ile tutuklanan Koruçamlı Christakis Vaslili, dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Kardelen GÖKSU

Gönyeli Yenikent’de B.H’ye ait eve girip ziynet eşyası çaldığı gerekçesi ile tutuklanan Koruçamlı Christakis Vaslili, tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı. Mahkemede olayla ilgili ifade veren soruşturma memuru Alparslan Yavuz, zanlı Christakis Vaslili’nin 9 Ağustos tarihinde saat 12.15 – 17.35 saatleri arasında, Gönyeli Yenikent’de B.H’ye ait ikametgahın mutfak kapısını hasara uğratmaksızın açarak içeriye girdiğini ve üst katta dolap odası içerisinde bulunan 1 adet dilek ağacı motifli altın kolye, 1 adet yüzük şeklinde etrafı taşlı kolye, 1 adet ortası kalpli altın kolye, 1 adet üzeri çift altın toplu kolye, 1 adet infinity sonsuzluk altın kolye ve 1 adet üzeri beyaz altın taşlı olan pandora bilekliği çaldığının tespit edildiğini söyledi.

Kamera kayıtlarıyla yakalandı

Polis zanlının bölgede incelenen kamera kayıtlarından tespit edilmesinin ardından Tepebaşı’nda bulunarak tutuklandığını ve kullanımında bulunan araçta çalındığı beyan edilen ziynet eşyaları ile birlikte fazladan ziynet eşyası da bulunarak emare olarak alındığını mahkemeye aktardı.

Üzerinde jilet bulundu

Polis memuru Alparslan Yavuz, zanlının karakola celp edildiğinde üzerinde yapılan aramada cebinde bir adet jilet bulunduğunu ancak daha sonra şubede sorgusu sırasında dilinin altından çıkardığı jilet ile kendisine zarar verip daha sonra polis tarafından makul güç kullanılarak elinden jiletin alındığını belirtti. Polis zanlının doktor kontrolüne gitmek istememesi üzerine ambulansın karakola gelerek zanlıyı tedavi ettiğini de ekledi.

Soruşturma devam ediyor

Polis memuru Yavuz, olayla ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiğini ve zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini, ancak halen daha ifadesinin teyit edilmesi gerektiğini belirterek 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Murat Soytaç, zanlının soruşturma maksatlı 3 gün poliste tutuklu kalmasına ve doktor kontrolünden geçirilmesine emir verdi.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı