Kıbrıs

Hastanede karısını dövdü
Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde EKO çektirmek için bekleyen eşini yumruklayan adam, hastane görevlisi tarafından etkisiz hale getirilerek polise teslim edildi
 Duygu ALAN

Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde Ayaktan Tanı ve Tedavi Merkezi’nde Kardiyoloji Bölümünde EKO çekimi için bekleyen kadın hasta, dün saat 11.15 sıralarında eşi tarafından şiddete uğradı.

Kadına yumruk vurarak şiddet uygulayan koca, Kardiyoloji Bölümü’nde görevli Bülent Kurt tarafından etkisiz hale getirildi.

Öfkeli koca, Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde görevli polis memuruna teslim edildi.

Eşine şiddet uygulayan adamın, olay sırasında alkol tesiri altında olduğu iddia edildi.

 

Kurt: Şiddet normalleştirilemez

Sağlık çalışanı Bülent Kurt, konuya ilişkin Havadis’e yaptığı açıklamada, şiddetin hiçbir türlüsünün kabul edilemez olduğunu belirterek, telafisi mümkün olmayan sonuçların yaşanmaması için şiddet olaylarına tanık olanlara, duruma sessiz kalmamaları konusunda çağrıda bulundu.

Kurt, “Şiddet uygulayan kişilere caydırıcı cezalar uygulanması şiddet olaylarının önünü almak için tek başına yeterli bir yöntem değil. Şiddet, ört bas edilmemeli, gerek toplum olarak gerekse şiddet mağdurları, bir karşı duruş sergilemeli, bu karşı duruş da sosyal medyada değil, eylemde bulunarak, müdahale edilerek ortaya konmalıdır. Çünkü ben, şiddete sessiz kalmanın şiddeti normalleştireceği kanısındayım” diye konuştu.

 

 Başa dön tuşu