KıbrısManşet

Hapçılar 5 gün daha kodeste kalacak


Narkotik ekiplerinin Gönyeli’de düzenlediği uyuşturucu hap operasyonunda tutuklanan Serkan Akgün ve Hasret Şen aleyhindeki soruşturma devam ediyor

Devrim DEMİR

Narkotik ekiplerinin Atatürk Caddesi, Gönyelide gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda üzerlerinde yapılan aramada 100 adet Extacy hap ile yakalanan Serkan Akgün ve Hasret Şen tutukluluk sürelerinin dolması üzerine, ek süre talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Rauf Kürşad, zanlılar aleyhindeki soruşturmanın devam ettiğine dikkati çekerek, soruşturmanın selameti için 5’er gün tutukluluk emri verdi.

Bin 700 adet hap Ercan’dan ülkeye sokuldu

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis çavuşu Erkan Karam, zanlıların 28 Ağustos saat 00.10 raddelerinde Gönyelide gerçekleşen uyuşturucu operasyonunda tutuklandıklarını anlattı.

Polis çavuşu Erkan Karam, zanlı Serkan Akgün’ün üzerinde 100 adet yeşil renk Extacy hap ele geçirildiğini ifade ederek mahkeme emri ile her iki zanlının kalmakta olduğu evde arama yapıldığını söyledi.

Karam, zanlıların birlikte kaldığı evin yatak odasında bulunan elbise dolabında yapılan aramada paketlenmiş 730 adet yeşil renk Extacy hap ele geçirdiklerini kaydetti.

Zanlılardan yapılan sorgulamada, uyuşturucu hapları Serkan Akgün’ün 19 Haziran tarihinde Ercan Havalimanı’ndan ülkeye bin 700 adet soktuğu yönünde itirafları olduğunu kaydeden Karam, 863 âdetini ise isimleri tespit edilen ve edilemeyen birçok kişiye sattıklarını ifade etti.

Müşteri beklerken yakalandılar

Polis çavuşu Erkan Karam, zanlıların operasyon anında tasarruflarında 100 adet Extacy hap ile yakalandıklarını, olayla bağlantılı 2 kişinin daha arandığını söyledi.

Karam, zanlıların birer gönüllü ifade verdiklerini, emare olarak alınan uyuşturucu hapların analize, hapların bulunduğu poşetlerin parmak izine gönderildiğini kaydetti.

Alınması gereken birçok ifade olduğunu söyleyen polis çavuşu, zanlıların bu sürede serbest kalmaları halinde soruşturmaya etki edebileceklerini belirterek 5 gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı