“Halledildi, çok mutluyum” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 24, 2024
KıbrısManşet

“Halledildi, çok mutluyum”

Ersin TatarErsin Tatar

Başbakan Ersin Tatar SFO belgesiyle ilgili Havadis’e konuştu, “bana karşı komplo var” dedi ve önemli açıklamalar yaptı:

“ALAKAM OLMADI”: Başbakan Tatar, Polly Peck şirketinde çalıştığı dönemde yirmili yaşlarında olduğunu ve imza yetkisi bile bulunmadığını anımsatarak “benim Polly Peck davalarıyla hiç alakam olmadı” dedi


DELİL TOPLAMAK İÇİN: Tatar: Asil Nadir bey 2015 yılında SFO ile anlaşıp, İngiltere’ye gidip Polly Peck davasından yargılanmaya başlayınca SFO savcıları delil ve tanık toplama çerçevesinde benimle ilgili böyle bir karar aldırtmışlar

 

Başbakan Ersin Tatar, İngiltere Ağır Dolandırıcılık Ofisi’nin kendisiyle ilgili hazırladığı belgenin  Asil Nadir’in Polly Peck davasından kalma olduğunu belitti ve “meselenin halledilmiş olmasından çok mutluyum” dedi.

Başbakan Ersin Tatar Polly Peck şirketinde çalıştığı dönemde yirmili yaşlarında olduğunu ve imza yetkisi bile bulunmadığını anımsatarak “benim Polly Peck davalarıyla hiç alakam olmadı” iddiasında bulundu.

Havadis’e konuşan Başbakan Tatar şunları söyledi:

Asil Nadir bey 2015 yılında SFO ile anlaşıp, İngiltere’ye gidip Polly Peck davasından yargılanmaya başlayınca SFO savcıları, delil ve tanık toplama çerçevesinde benimle ilgili böyle bir karar aldırtmışlar. Ama hiç haberim olmadı ve tebligat yapılmadı. Sonra dava sonuçlandı ve konu kapandı. Ben Polly Peck’te çok genç yaşta çalışmıştım. İmza yetkim bile yoktu. Dolayısı ile alakam yok. Eğer delil olsa suç olsa İngiltere başka türlü davranırdı. Avukatlarımız vasıtasıyla SFO’ya başvurduk ve onlar da bu yazıyı verdiler. Bir sıkıntı oldu ama halledildi, aşıldı. Çok mutlu oldum. Bütün bunlar bana karşı yapılan bir operasyondur. Sahte hesaplarla internet siteleri kuruldu ve sürekli bu konu gündeme getirildi. Beni zora sokmak, seçimleri etkilemek için bu yapılıyor.

Cuma sabah (bugün) İngiltere’deki temsilciliğimizde bir basın toplantısı düzenleyeceğim. Türkiye’nin İngiltere Büyükelçisi ile görüşeceğim ve vatandaşlarımızla bir araya geleceğim.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar