KıbrısManşet

GURURLA 10 YIL


Gazeteniz Havadis, Lefkoşa Eziç’te dün akşam düzenlediği resepsiyon ile 10’uncu yaşını kutladı. Yoğun katılımla gerçekleşen resepsiyonda, Havadis’in Kıbrıs Türk basınındaki önemine vurgu yapıldı

havadis

BAŞARI İLE 3652 GÜN: Havadis Gazetesi, başarıyla dolu 3652 günü, dün akşam yapılan muhteşem bir kutlama ile taçlandırdı. Havadis ailesi, “Bir Havadis Yeter” sloganı etrafında “yeni dönemde de en iyi gazete” sözü ile kenetlendi. Havadis’in onur gecesine yüzlerce konuk katıldı

 

havadis

GAZETECİLERİN GAZETESİ: “Gazetecilerin gazetesi” ilkesi ile 10 yıl önce yola çıkan Havadis, hızla büyüdü. Havadis, 6200 Havadis Haber Paketi, www.havadiskibris.com internet sitesi, 107.8 Radyo Havadis, www.radyohavadis.com ve Havadis web TV ile adanın dört bir tarafında halkın sesi olmaya devam ediyor

 

havadis

HER ŞEY HAVADİS İÇİN: Genel Yayın Yönetmeni ve Genel Müdür Başaran Düzgün:  Özgür gazetecilik son dönemde kara para ve tarikat faşizminin ağır saldırılarına uğradı. Havadis okurları ve çalışanları tarihsel sorumlulukla Havadis’e sahip çıktı. Havadis’i onuncu yılın ötesine taşıdı. Her şey Havadis içindir

 

HAVADİS’E NİCE ON YILLAR: Gecede konuşan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Havadis’e nice on yıllar dileyerek bundan sonraki yaşamında da kararlılıkla, gazetecilerin gazetesi olmanın bilinciyle, yayınlarını sürdürmelerini canı gönülden dilediğini ifade etti

 

havadis

Havadis Gazetesi’nin 10’uncu kuruluş yıldönümü, Lefkoşa Eziç’te dün akşam düzenlenen resepsiyon ile kutladı.

Resepsiyona, KKTC siyasetine yön verenlerin yanında, birçok siyasi, sivil toplum örgütü temsilcisi, sendikacılar, büyükelçiler ve adanın dört bir yanından yüzlerce konuk katıldı.

Kıbrıs Rum kesiminin önde gelen siyaset insanları ve sendikacılar da bu özel gecede hazır bulundu.

Yayın politikasında “Gazetecilerin Gazetesi” ilkesini benimseyen Havadis Gazetesi, kurulduğu 14 Şubat 2009 tarihinden itibaren medya yatırımlarına ara vermeden devam etti.

Kuruluşundan itibaren hızla büyüyen Havadis’in bünyesinde, 6200 Havadis Haber paketi, www.havadiskibris.com internet sitesi, 107.8 Radyo Havadis ve WEB üzerinden yayın hayatını başarı ile sürdüren Havadis TV bulunuyor.

Havadis, adanın dört bir tarafında halkın sesi olmaya devam ediyor.

havadis

Pasta kesildi
Havadis Gazetesi’nin 10. yılı nedeniyle gerçekleştirilen resepsiyonda, gecenin anlamına ilişkin yapılan konuşmaların ardından, onuncu yıl pastası da kesildi.

Pastayı, Havadis Gazetesi Genel Müdürü ve Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün ile geceye katılan siyasiler kesti.

 

Düzgün: Onuncu gurur yılını paylaşıyoruz

Havadis Gazetesi Genel Müdürü ve Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün, resepsiyonunda yaptığı konuşmada, “Gazetecilerin Gazetesi” hayalini gerçekleştiren bir ekibin onuncu gurur yılını paylaştıklarını belirtti. Havadis Gazetesi’nin yayın hayatına başladığı ilk gün verdiği sözlere hala sadık olduğunu belirten Düzgün, “10 yıl önce, barış içinde, kardeşlik içinde bir bütün Kıbrıs için çalışacağımız sözü vermiştik. Yaşanan onca zorluklara, krizlere ve karamsarlıklara rağmen bu küçücük ülkemizin, sevgili Kıbrıs’ımızın barıştan ve kardeşlikten başka seçeneği olmadığını görüyoruz ve bu anlamda ne kadar kutsal bir misyonla çalıştığımızı çok ama çok iyi biliyoruz” dedi.

 

 

Liderlere çağrı

Düzgün, gecede yaptığı konuşmada, liderlere seslenerek “Davet etmemize rağmen bu akşam aramızda olmayan Rum lider Nikos Anastasiadis’ten ve bu akşam bizimle birlikte olan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’dan bir tek isteğimiz vardır, barışı ve kardeşliği tesis edecek federal çözüme ulaşmaları. Bize çağdaş ve özgür bir ülke tesis etmeleri” dedi.

Başaran Düzgün, “bu yolda, Havadis okurlarından aldığımız güçle, tüm desteğimiz onlarla olacaktır” diye konuştu.

 

“Havadis içerden çökertilme, dışarıdan susturulmak istendi”

Havadis Gazetesi Genel Müdürü ve Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün, gazetecilerin gazetesi

Havadis’in,  içerden çökertilme, dışarıdan susturulmak istendiğini, belirterek bağımsız ve özgür gazeteciliğin son dönemde ülkeye musallat olan kara paranın ve tarikat faşizminin ağır saldırılarına uğradığını ifade etti.

Kıbrıs Türkünü her alanda devre dışı bırakma ve tüm Kıbrıs’ı etkileyecek operasyonlardan Havadis’in de payını aldığını aktaran Düzgün, bu noktada bir uyarı yapmak ve bir de teşekkür etmek istediğini belirtti.

Düzgün, “Uyarım Kıbrıs’ın Kuzey’ini yönetenleredir. Eğer erken zamanda gerekli tedbirleri almazlarsa kendilerinin bile tanımayacağı ve o oranda yok olacakları bir ceberut düzen kurulacaktır” dedi.

 

“Havadis okurları ve çalışanları Havadis’e sahip çıktı”

Başaran Düzgün, konuşmasının devamında Havadis okurlarına ve çalışanlarına da teşekkür etti ve şunları kaydetti: “En zor günlerimizde bile tarihsel sorumlulukla Havadis’e sahip çıktılar.

Kara paraya karşı, tarikat faşizmine karşı yekvücut oldular. Havadis’i onuncu yılın ötesine taşıdılar. Bu memleketin çocuklarımıza, torunlarımıza bırakacağımız bir emanet olduğunu her anlamda bize çok ama çok iyi anlattılar. Tümüne kalbi gönlümden teşekkür ederim.”

 

“Her şey Havadis içindir”

Düzgün, bu özel geceye katılan ve 10’uncu yıl gururunu paylaşanlara da teşekkür ederek sözlerini

“Her şey Havadis içindir” diye tamamladı.

 

Akıncı: Havadis vazgeçmedi biz de vazgeçmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Havadis’in onuncu yılı resepsiyonunda yaptığı konuşmada Havadis gazetesinin Kıbrıs Türk basınındaki önemine vurgu yaptı. Akıncı, böylesi önemli bir gecede bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade ederek Havadis’e nice on yıllar diledi. Akıncı, Havadis’in bundan sonraki yaşamında da kararlılıkla gazetecilerin gazetesi olmanın bilinciyle yayın yaşamını sürdürmesini diledi. Akıncı sözlerine şöyle devam etti: Bu iş zordur, meşakkatlidir, hele içinde bulunduğumuz koşullarda aynı çizgilerde tutarlı olarak yola devam etmek kolay değildir. Bunu biz de bu siyasal mücadelenin içinde görüyoruz, biliyoruz ama bütün zorluklara rağmen, Havadis nasıl ki gazeteciliğinden vazgeçmedi, vazgeçmeyecek, vazgeçmemeli bizler de doğru bildiğimiz siyasi çizgimizden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, vazgeçmeyeceğiz.

 Başa dön tuşu